031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

آیا فولاد گران‌تر خواهد شد
دوشنبه 1 اردیبهشت 1399 بازدید : 370

در صورتی که هر یک از بخش های زنجیره فولاد افزایش قیمت داشته باشند طبیعی است که قیمت سایر حلقه ها هم تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.
روز گذشته بین فولادی ها و سنگ آهنی ها جلسه ای برگزار شد که در آن پیشنهاد شد نسبت های قیمتی زنجیره فولاد (کنسانتره و گندله) افزایش پیدا کند.
پیشنهاد معادن برای قیمت کنسانتره و گندله، درصدی از فوب بنادر خلیج فارس است اما؛ فولادسازان گفته‌اند قیمت‌ها باید بر اساس درصدی از شمش فولاد خوزستان یا بر اساس قیمت بورس باشد.
در صورت قبول پیشنهادات سنگ آهنی ها، احتمالا باید منتظر افزایش قیمت محصولات فولادی هم باشیم.
نادر سلیمانی عضو هیات مدیره انجمن فولاد در این خصوص بیان کرد: تشکیل این جلسه به معنای افزایش قیمت محصولات سنگ آهنی نیست. فعلا پیشنهاداتی مطرح شده که باید بررسی شود و هنوز کارشناسی نشده که آیا واقعا قیمت محصولات سنگ آهنی در ایران از بازارهای جهانی ارزان تر است یا نه.
ایشان در پاسخ به این سوال که در صورتی که پیشنهاد سنگ آهنی ها نهایی شود، آیا قیمت فولاد داخلی هم افزایش می یابد؟، گفت: طبیعی است درصورت افزایش قیمت هر یک از بخش های زنجیره فولاد، قیمت سایر حلقه ها هم تحت تاثیر قرار گیرد؛ ولی سیاست وزارت صمت این است که به نسبت قیمت های جهانی در کل زنجیره فولاد تعادل برقرار شود. به هرحال، این پیشنهادات بررسی می شود. این موضوع از اول سال جاری مطرح شده و جلسه کارشناسانه در حال برگزاری می باشد و پس از بررسی همه جانبه، تصیم گیری نهایی انجام می شود.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0