031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

احتمال گرانتر شدن قیمت آهن در روزهای آینده
پنج شنبه 8 خرداد 1399 بازدید : 498

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد بیان کرد: درخصوص کمبود آهن در بازار نگران نیستیم. متاسفانه قیمت آهن این روزها با سایر بازارها همچون دلار، طلا و ... قیمت گذاری می شود. اگر این رویه به همین منوال پیش برود قیمت آهن در روزهای آینده گرانتر خواهد شد. 

حمیدرضا رستگار گفت: قیمت آهن پس از عید وضعیتی درست نداشته است. بی برنامه بودن مسئولان در حوزه فولاد سبب شده که حوزه آهن از آشفتگی های اخیر رنج ببرد. تغییرات اخیر در وزارت صنعت سبب شده که بازار آهن و فولاد به طور مقطعی ثابت بماند ولی این ثبات قیمت مقطعی بوده و تاثیری در وضعیت قیمت آهن در بلند مدت ندارد.
 

وی افزود: بازار آهن باید توسط اهالی بازار و صنعت گران این حوزه قیمت گذاری شود. ولی اخیرا پیشنهادی برای قیمت فولاد به مسئولان ارائه دادیم که توزیع کالا ساماندهی شود. همکاران ما در سراسر کشور آمادگی دارند که قیمت آهن و فولاد را براساس واقعیت قیمت گذاری و به مردم عرضه کنند. اکنون با عرضه فولاد و آهن در بورس نوسان قیمت آهن و فولاد به شدت افزایش یافته و در این بین میلیاردها تومان به جیب عده ای می رسد. افراد باید جوابگوی این باشند که سود حاصل از این نوسان قیمت ها به جیب چه کسانی می رود؟.

او اظهار کرد: حباب قیمت آهن و فولاد برای ما کاملا مشخص است. قیمت فعلی آهن واقعی نیست و زمانی که از مسئولان علت افزایش قیمت را می پرسم افزایش قیمت جهانی شمش را عنوان می کنند. سوال ما این است چرا زمانی که قیمت شمش جهانی ارزان میشود قیمت آهن و فولاد در داخل کشور ارزان نمی شود؟
 
رستگار گفت: اکنون قیمت هر کیلو میلگرد از محل کارخانه هفت هزار و 200 تومان است که با اعمال مالیات بر ارزش افزوده و قیمت حمل و نقل این کالا در بازار بیشتر هم خواهد شد. همچنین قیمت ورق آهن نیز بین 3 تا 4 هزار تومان گران شده است که این افزایش قیمت لحظه ای نه به نفع تولید کنند و نه به نفع مصرف کننده است.

وی اظهار کرد: درخصوص کمبود آهن نگران نیستیم. قیمت آهن متاسفانه این روزها با سایر بازارها همچون قیمت دلار، طلا و ... قیمت گذاری می شود. اگر این رویه به همین صورت پیش رود قیمت آهن  در روزهای آینده گرانتر می شود.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0