031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

احتمال گرانی لوازم خانگی به خاطر فولاد
چهارشنبه 7 اسفند 1398 بازدید : 359

صنعت تولید لوازم خانگی یکی از صنایعی است که با افزایش قیمت آهن به سرعت تاثیر می پذیرد. این مسئله در آستانه سال جدید مردم را نگران کرده است. در همین خصوص دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی بیان کرد: افزایش قیمت محصولات خانگی به تصمیمات دولت درباره ی قیمت آهن و مقدار افزایش دستمزدها در سال جدید بستگی دارد.

اسماعیل بازارچی دبیر انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی در باره ی این سوال که در سال جدید لوازم خانگی گران می شود گفت: پیش بینی افزایش قیمت در سال جدید ممکن نیست زیرا بستگی به قیمت مواد اولیه و دستمزدها دارد. هر دوی این موضوعات هم به تصمیمات دولت بستگی دارد. فولاد تولید شده توسط کارخانه های مانند فولاد مبارکه که اساس کار واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی است. متاسفانه از ابتدای سال تاکنون شاهد افزایش قیمت آهن و فولاد بوده ایم و این موضوع باعث بلاتکلیفی بازار شده است.
چندی پیش رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد  از افزایش حدود سی‌درصدی قیمت آهن و فولاد خبر داده بود. دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی ضمن تائید این موضوع گفت: «وقتی شاهد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت آهن هستیم چطور انتظار دارند که قیمت محصولات ثابت بماند؟ چرا فشار تورم فقط متوجه تولیدکننده واقعی می‌شود؟ چرا کارخانه‌هایی مثل فولاد نباید بخشی از این فشار را تقبل کنند؟ سوال من این است که چرا و با استناد به کدام دلیل منطقی، قیمت آهن افزایش یافته است؟ ستاد تنظیم بازار باید به این موضوع مهم توجه داشته باشد.
اسمائیل بازارچی در رابطه با تاثیر خروج دو شرکت سامسونگ و ال جی روی بازار گفت: رفتن این دو شرکت تاثیر مثبت روی بازار داشته است و باعث بهبود تولید داخلی شده است . هیچ کمبودی وجود ندارد و تولیدکنندگان داخلی نیاز بازار را تامین کرده اند. شرکت کره ای دوو هم توسط یک شرکت ایرانی خریداری شده است. بهرحال در این شرایط قاچاق هم افزایش می یابد.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0