031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

ارزیابی مثبت از اقدامات شرکت مس داریم
دوشنبه 27 بهمن 1399 بازدید : 75

 

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت‌وگوی اختصاصی با مس پرس در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، فراوری مواد معدنی، تجهیزات و ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته که در محل نمایشگاه‌های دائمی زهدان برگزار شد اظهار داشت : در حال حاضر ارزیابی مثبت و رضایت‌بخشی از فعالیت گسترده شرکت مس در این استان داریم.

وی افزود: با سرمایه‌گذاری مناسب شرکت ملی مس در استان سیستان و بلوچستان صنایع وابسته و چرخه کامل استخراج و فراوری از معدن مس چهل کوره باعث رشد، توسعه، اشتغال و کاهش فقر در این استان خواهیم بود.


موهبتی با بیان این‌که بدون شک حضور شرکت مس در این استان موجب توسعه و رونق اقتصادی خواهد شد بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن پهنه وسیعی از مواد معدنی ازجمله طلا و مس  می‌تواند بیشتر موردتوجه سرمایه‌گذاران ازجمله شرکت ملی مس  باشد.


وی تصریح کرد: نگاه استان کسب بیشترین سود برای سرمایه‌گذاران و در کنار آن رشد، توسعه، اشتغال و درنهایت کاهش فقر مردم است.
استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: استان خود را موظف به تأمین نیازها و فراهم کردن زیرساخت‌ها برای حضور سرمایه‌گذاران می‌داند و تمام تلاش استانداری مبتنی بر ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی و دیگر زیرساخت برای توسعه صنایع معدنی ‌در این استان زرخیز است.


گفتنی است، معدن مس چهل کوره در 120 کیلومتری شمال غرب زاهدان با ذخیره قطعی قابل برداشت 3 میلیون تن با عیار 1،39 درصد واقع شده است. شرکت مس در سال 1390 و در زمان دوره نخست مدیر عاملی دکتر سعدمحمدی راه‌اندازی و بهره‌برداری از این طرح را دستور کار قرار داد و در سال 1395 این معدن با سرمایه‌گذاری 262 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای 420 نفر به بهره‌برداری رسید.

 

 

negar shahi

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0