031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

اشتغال بیش از ۵ هزار نفر در معادن آذربایجان غربی
دوشنبه 23 تیر 1399 بازدید : 298


غلامرضا بابایی؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی بیان کرد: 5 هزار و 79 نفر درحال حاضر در بخش معدن این استان فعالیت دارند که البته این رقم با افزایش سرمایه گذاری ها در این بخش مهم اقتصادی، قابل افزایش می باشد.
  
وی با اشاره به اینکه در سال 98 با وجود تحریم و مشکلات اقتصادی حجم سرمایه گذاری در بخش معادن استان 47 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال 97 افزایش یافته بود، افزود: طی یک سال گذشته، در بخش معادن و سنگ های معدنی، تزیینی و مصالح کوهی این استان افزون بر 350 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
بابایی با اشاره به اینکه در سال گذشته 470 معدن در استان فعال بود، اظهار داشت: با پیگیری سازمان صنعت، معدن و تجارت، امسال تعداد معادن دارای پروانه بهره برداری استان به ۴۸۵ معدن رسیده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ذخیره قطعی معادن در این استان بیش از یک میلیارد و ۲۱۴ میلیون تُن برآورد شده و سالانه بیش از ۱۷ میلیون تُن انواع مواد معدنی در استان استخراج می شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۳۶ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال در زمینه معادن استان سرمایه گذاری شده، افزود: هم اکنون ۵۱ نوع ماده معدنی در آذربایجان غربی شناسایی و کشف شده که با این آمار، این استان به لحاظ تنوع ماده معدنی در رتبه سوم کشور قرار دارد.
بابایی اظهار داشت: از جمله مواد معدنی که در آذربایجان غربی شناسایی شده می توان به انواع سنگ های زینتی، طلا، تیتان، باریت، سیلیس و پوکه معدنی اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه مشکل عمده بخش معدن مساله خام فروشی و کمبود واحدهای سنگبری بزرگ مقیاس استانی است، بیان کرد: در سال جاری برای حمایت از واحدهای معدنی و جلوگیری از خام فروشی و تشویق و ترغیب بهره برداران برای احداث واحدهای سنگبری و فرآوری، پیگیری برای احداث 2 واحد سنگبری بزرگ مقیاس و اعطای تسهیلات بانکی برای توسعه واحدها و نوسازی ماشین آلات را در دستو کار قرار داده ایم.
تهیه و تدوین ضوابط و مقررات مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت از جمله ضوابط تاسیس و بهره برداری از واحدهای صنعتی و معدنی و تجاری، ضوابط هدایتی و حمایتی مرتبط با کالا و خدمات و تولید و تجارت و نظامات و مقررات ناظر بر قوانین صادرات و واردات، معافیت های مالیاتی، قانون نظام مهندسی معدن،  قانون نظام صنفی، قانون معادن، قانون تجارت، قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و سایر قوانین ذیربط و نظارت بر اجرای آنها بر عهده این سازمان قرار دارد.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0