031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

اعتراض انبوه سازان به افزایش ۴۰ درصدی قیمت تیرآهن
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1399 بازدید : 482

جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازن کشور طی نامه ای از رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش بی رویه قیمت آهن آلات در سال جاری در مقایسه با سال گذشته انتقاد کرد.
در این نامه آمده است: 51 درصد از فولاد تولیدی کشور، سهم بخش ساختمان بوده که عملا به بزرگترین مصرف کننده صنایع فولادی کشور تبدیل شده است.
با این وجود حمایت گسترده دولت از صادرات محصولات فولادی و غفلت از بازار داخلی باعث افزایش افسار گسیخته محصولات فولادی و آهن آلات شده؛ بطوریکه رشد 40 درصد قیمت ها در انواع آهن آلات در یک سال گذشته رقم خورده است.
برزگر در این نامه می افزاید: صنایع فولادی علی رغم دارا بودن انواع یارانه های مصرف انرژی، برق، گاز، کرایه حمل مواد اولیه و محصول و ...، اما همچنان از کاهش قیمت ها خودداری می کنند.
در این نامه آمده است: به ازای هر یک تن فولاد، 556 متر مکعب گاز مصرف می شود؛ اگر قیمت هر متر مکعب گاز مصرفی را نرخ صادرات آن به عراق که 22 سنت برای هر متر مکعب است مقایسه کنیم، خواهیم دید که برای تولید هر تن فولاد، 122 دلار گاز مصرف می شود این درحالیست که صنایع فولادی تنها 10 دلار از این رقم را پرداخت می کنند و باقیمانده یارانه ای است که به این شرکت ها داده می شود؛ اما شرکت های فولادی حاضر نیستند یارانه های خود را از قیمت تمام شده ی خود برای ارسال به بخش ساختمان کسر کنند.


  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0