031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

افزایش استخراج مواد معدنی در مهاباد
یکشنبه 15 تیر 1399 بازدید : 260


آکو جوانمردی؛ مسئول امور معادن شهرستان مهاباد بیان کرد: استخراج سنگ معدنی از معادن مهاباد 146 درصد افزایش یافت.
  
وی بیان کرد: امسال 136 هزار و 651 تن انواع مواد معدنی از معادن فعال این شهرستان استخراج شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش 146 درصدی داشته است.
این مقام مسئول در شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه ۱۲ نوع ماده معدنی در این شهرستان استحصال می شود، افزود: مهمترین و بیشترین سنگ های استخراج شده به ترتیب شامل سنگ لاشه آهکی به میزان ۶۰ هزار تن، سنگ آهن با ۳۹ هزار تن و سنگ سیلیس با ۱۰ هزار تن است.

 

مهاباد قطب تولید باریت کشور
جوانمردی گفت: مهاباد قطب تولید باریت کشور است و سال گذشته 36 هزار و 700 تن سنگ باریت که ماده موثر در استخراج صنعت نفت به شمار می آید از معادن این شهرستان استخراج و فرآوری شد.
مسئول امور معادن شهرستان مهاباد ادامه داد: در حال حاضر 32 معدن فعال و 25 معدن غیرفعال و 16 معدن سلب فعالیت در این شهرستان موجود است که بیش از 250 نفر به طور مستقیم و بیش از 500 نفر به طور غیرمسقتیم در آنها مشغول به کار می باشند.
وی اظهار کرد: صنعت و معدن از بخشهای مهم و موثر در تحقق جهش تولید است، اگرچه شیوع ویروس کرونا در جهان صنایع بسیاری را زمین گیر کرد، ولی کم کم صنایع کشور در حال بازیابی توان خود هستند و به تبع آن میزان استخراج مواد معدنی از معادن مهاباد یک و نیم برابر شده است.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0