031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

افزایش تقاضای میلگرد همراه با افزایش قیمت
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1399 بازدید : 520

کاهش قیمت نقدی میلگرد و محصولات فولادی در چین امکان پذیر نیست تا جایی که افزایش تقاضای این محصول باعث شده تا تولید محصول نیز افزایش یابد و تقاضا همچنان رو به افزایش است.
میانگین قیمت نقدی داخلی میلگرد در روز ۲۶ آوریل حدود ۳ هزار و ۵۶۱ یوان بر تن بود که نسبت به روز ۲۴ آوریل حدود ۲.۴ یوان و نسبت به هفته پیش از آن حدود ۲۵ یوان کاهش داشت.
احداث پروژه‌های جدید زیرساخت، عامل اصلی تقاضای پایین‌دستی در کوتاه‌مدت خواهد بود. بیش از ۹۰ درصد شرکت‌های مرتبط با زیرساخت خبر از افتتاح پروژه‌های جدید داده‌اند. این در حالی است که حدود ۶۱ درصد شرکت‌های ساختمان‌سازی اعلام کردند که پروژه‌های جدید خواهند داشت.
تا روز ۲۶ آوریل، نرخ بازگشت به کار کارگران پروژه‌های ساختمانی به آرامی افزایش داشته است و به بیش از ۹۳ درصد رسیده است. در بخش زیرساخت نیز نرخ بازگشت به کار به ۹۴.۵ درصد رسیده است که نسبت به آخر ماه مارس، حدود ۳۴.۷ واحد درصد افزایش داشت. در بخش ساخت مسکن، نرخ بازگشت به کار با افزایش ۵۶.۳ واحد درصد نسبت به آخر ماه مارس، به ۹۲ درصد رسیده است.
بیشتر مناطق چین شاهد افزایش نرخ بازگشت به کار تا بیش از ۹۰ درصد بودند، اما به دلیل قوانین سخت‌گیرانه جهت جلوگیری از موج دوم شیوع کروناویروس، نرخ بازگشت به کار در شمال شرقی چین ۸۰ درصد است.حدود ۲۶ درصد شرکت‌های پایین‌دستی مشکلات جریان نقدی دارند که ممکن است پیشرفت پروژه‌های در دست اقدام را تحت تاثیر قرار دهد. اما با بازگشایی بازار مسکن و املاک در چین، برخی شرکت‌ها نسبت به کاهش مشکلات مالی خوش‌بین هستند.لازم به ذکر است که حدود ۶۸ درصد شرکت‌های پایین‌دستی از برنامه‌های خود برای آغاز پروژه‌های جدید در ۳ ماه آینده خبر دادند و حدود ۳۶ درصد شرکت‌ها نیز با افزایش سرعت پروژه‌ها به دنبال جذب نیروی جدید کار هستند.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0