031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

افزایش قیمت میلگرد به‌ علت افزایش هزینه تولید
ﺳﻪ شنبه 1 مهر 1399 بازدید : 193

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران بیان کرد: کمبود شمش بیلت در کشور با کمبودهای دیگری که وجود دارد متفاوت است به این شکل که انبارهای تولیدکننده شمش بیلت همواره مملو از این شمش‌ها است، اما شاهد تزریق آنها به بازار و تولیدکننده‌های فولاد و فلزات نیستیم.

رستگار اظهار کرد : متاسفانه دولت هم اکنون متولی قیمت‌گذاری روی شمش بیلت آلومینیوم همچنین میلگرد در کشور است که همین موضوع باعث عدم عرضه شمش بیلت به تولیدکنندگان میلگرد و دیگر محصولات فلزی شده است. وی ادامه داد : از دیگر دلایل افزایش قیمت فولاد و آلومینیوم در کشور می‌توان به عرضه‌های اولیه شرکت‌ها در بورس نیز اشاره کرد. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران ابراز کرد: مجاری و نظام عرضه محصول به بازار نیز هم اکنون توسط تولید صورت می‌گیرد و متاسفانه این بخش نیز با مشکلاتی مواجه است. رستگار با ذکر این مطلب که تولیدکنندگان میلگرد آشنایی کامل با مصرف‌کنندگان بزرگ دارند، مطرح کرد: با وجود اینکه تولیدکنندگان، مشتریان بزرگ میلگرد را به خوبی می‌شناسند، اما ارتباط کاری با آنها وجود ندارد و دولت به اشتباه نظام توزیع را به دست گرفته است. وی افزود: بهتر است دولت پای اتحادیه و تولیدکنندگان را در نحوه قیمت‌گذاری و توزیع کالا باز کند یا اینکه تمام این امور را به‌دست اتحادیه بسپارد و خود در بخش نظارت‌ها تمرکز کند. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران در پایان اظهار کرد: در حال حاضر ساخت‌وساز مسکن افت پیدا کرده و تولید میلگرد بیشتر از تقاضای آن است که با وجود این هیچ کمبودی در بازار احساس نمی‌شود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0