031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

افزایش هشت درصدی تولید فولاد خام در کشور
شنبه 7 تیر 1399 بازدید : 455

 

محمدرضا فیاض؛ رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن بیان کرد: سال قبل با تولید 25 میلیون تن فولاد در کشور، 8 درصد افزایش در بخش فولا خام محقق شد.
وی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت 10 تیر روز ملی صنعت و معدن افزود: سال گذشته در بخش کاتد مس با تولید 252 هزار تنی، افزایش 2 درصدی به ثبت رسید و در بخش لوازم خانگی نیز با تولید 277 هزار دستگاهی رشد 14 درصدی تولید مواجه شد.
وی از اختصاص ۳۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۲۲ هزار واحد صنعتی در قالب پروژه رونق تولید خبرداد و گفت: امسال در صورت فراهم شدن مقدمات قانونی برای برگزیدگان جشنواره صنعت و معدن تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود.
فیاض ادامه داد: همچنین سال گذشته ۶ هزار و ۶۰۰ فقره پروانه بهره‌برداری با ارزش ۶۷۵ میلیارد ریال و با توان اشتغال‌زایی برای یازده هزار نفر صادر شد.
رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن از صدور ۲۸ هزار فقره جواز تاسیس به ارزش سه هزار و ۶۸۵ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی برای ۶۴۴ نفر در سال ۹۸ برای فعالان صنعتی خبر داد.
وی گفت: سال گذشته 420 هزار فقره مجوز صنفی و در بخش معدن نیز یک هزار فقره پروانه اکتشاف صادر شد.
فیاض از برگزاری مراسم روز ملی صنعت و معدن در روز ۱۰ تیرماه امسال با رعایت کامل موارد بهداشتی مورد تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا خبرداد و گفت: مراسم امسال با توجه به شرایط کشور با تعداد محدودی از شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.
رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن ادامه داد: امسال از ۲۹ برگزیده بخش صنعت و معدن تجلیل خواهد شد و سعی براین است اقدام‌های بخش خصوصی که تاکنون برای جامعه معرفی نشده‌اند در این روز معرفی شوند.
وی بخشی از رشد حاصل شده در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی را حاصل برگزاری روز ملی صنعت و معدن دانست و ادامه داد: تجلیل فعالان در این گونه مراسم‌ها انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر در جهت تولید است.
فیاض گفت: امسال و در این جشنواره از افراد کارآمد و شاخص، کارآفرینان، جوانان و بانوان تعدادی به عنوان برگزیده تجلیل خواهدشد .
ایشان برنامه‌های امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت را حول چهار محور جهش تولید با تمرکز بر صنایع پیشرو، توسعه صادرات غیر نفتی و مدیریت واردات، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و تنظیم بازار با شیوه‌های نوین برشمرد.
به گفته وی، جشنواره امسال روز ملی صنعت، معدن در هفت محور صادرات، اشتغال، تولید کیفی، نوآوری، عمق ساخت داخل برگزار خواهد شد که بخش نوآوری به استارت آپ‌ها اختصاص خواهد داشت.
فیاض از راه‌اندازی پویشی به نام پویش تولید تداوم امید خبرداد و خاطرنشان ساخت: این پویش با هدف جهش تولید از سوی مدرس خیابانی مورد تاکید قرار گرفته است.
رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن گفت: امید است در قالب این پویش تاپایان سال بتوان ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی وارد عرصه شوند که ورود آنها ۱۷۰ هزار میلیارد تومان به گردش مالی کشور اضافه خواهد کرد.
فیاض، اشتغال‌زایی این طرح‌ها را برای ٤١ هزار نفر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: طرح‌های مذکور که در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی کشور تدارک دیده شده‌اند، زمینه را برای رونق ساخت داخلی و جهش تولید فراهم خواهند آورد.
وی گفت: سال قبل 82 طرح سرمایه گذاری خارجی مشترک اجرایی شده که امید است بتوانیم ثمره آن را در سال جدید مشاهده کنیم.
ایشان خاطر نشان ساخت: تسهیلات چشم گیری به میزان 317 هزار میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن در سال گذشته پرداخت شده تا به رونق تولید و درادامه آن، جهش تولید منتهی شود.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0