031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

افزایش 20 درصدی تولید محصولات معدنی
ﺳﻪ شنبه 17 دی 1398 بازدید : 412

طبق آمار تولید محصولات منتخب معدنی بین ۱۱ محصول منتخب در هشت ماهه امسال؛ هشت محصول افزایش ۵.۵ درصد تا ۲۰.۸ درصدی تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.

 براساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این مدت تولید ظروف چینی با ۲۰.۸ درصد رشد، بیشترین میزان افزایش تولید را در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به خود اختصاص داده است. میزان تولید این کالا از ۳۰ هزار تن در هشت ماهه سال گذشته به ۳۷ هزار تن در هشت ماهه امسال رسیده است.
پس از آن ظروف شیشه‌ای نیز با رشد ۱۹.۱ درصدی در مدت یاد شده سال جاری، ۳۵۰ هزار تن تولید شده در حالی که میزان تولید آن در هشت ماهه سال گذشته، ۲۹۴ هزار تن بوده است.
همچنین چینی بهداشتی، سیمان و کاتد مس نیز به ترتیب ۱۰.۷، ۱۰.۳ و ۱۰.۲ درصد در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید داشته‌اند.
تولید چینی بهداشتی از ۶۴ هزار تن، سیمان ۳۷ میلیون و ۶۵۶ هزار تن و کاتد مس از ۱۵۹ هزار تن در هشت ماهه سال گذشته به ترتیب به ۷۱ هزار تن، ۴۱ میلیون و ۵۲۳ هزار تن و ۱۷۵ هزار تن افزایش یافته است.
فولاد خام و شیشه جام نیز به ترتیب رشد تولید ۶.۲ و ۷ درصدی را در هشت ماهه امسال داشته‌اند. براین اساس فولاد خام بیش از ۱۶ میلیون تن و شیشه جام ۷۰۹ هزار تن در هشت ماه امسال تولید شده‌اند؛ این در حالی است که میزان تولید آن‌ها به ترتیب در مدت مشابه سال گذشته، به ترتیب ۱۵ میلیون و ۶۴ هزار تن و ۶۶۳ هزار تن بوده است.
محصولات فولادی نیز کمترین رشد تولید را تجربه‌ کرده‌اند و با رشد ۵.۵ درصدی از ۱۳ میلیون و ۲۰۸ هزار تن محصول تولید شده در هشت ماهه سال ۱۳۹۷، به ۱۳ میلیون و ۹۳۰ هزار تن در هشت ماهه امسال رسیده است.
در مقابل اما شمش آلومینیوم در هشت ماهه امسال ۱۶۹ هزار تن که در مدت مشابه سال قبل 234 هزار تن که این نشان دهنده ی کاهش 27.8 درصدی این محصول می باشد و در همین مدت آلومینا ۱۵۲ هزارتن  که در مدت مشابه سال قبل 159 هزارتن بود که کاهش 4.2 درصد داشته و کنسانتره زغال‌سنگ نیز در این مدت یک میلیون و ۲۰ هزار تن تولید شده است که در مدت مشابه سال قبل یک میلیون و 60 هزار تن، 3.8 درصد کاهش داشته است. 
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0