031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

افزایش 6.2 درصدی تولید فولاد ایران
چهارشنبه 6 آذر 1398 بازدید : 551

طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، رشد تولید فولاد خام ایران در ۱۰ ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی به ۶.۲ درصد رسید. این در حالی است که تولید جهانی این محصول شاهد رشد ۳.۲ درصدی بوده است.
    
به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، طی ۱۰ ماهه ی اول  سال جاری میلادی، ایران ۲۱ میلیون و ۵۱۸ هزار تن فولاد خام تولید کرد که این در مقایسه با تولید سال گذشته (۲۰میلیون و ۲۶۵ هزار تن)، ۶.۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.
همچنین در اکتبر ۲۰۱۹ میلادی، تولید فولاد خام ایران با رشد ۷.۵ درصدی به دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال قبل دو میلیون و ۴۷ هزار تن بود.
گزارش انجمن جهانی فولاد در این مورد حاکی از این است که تولید ۶۴ کشور فولادساز جهان نیز از ابتدای ژانویه تا پایان اکتبر سال جاری میلادی یک میلیارد و ۵۴۱ میلیون و ۷۷۱ هزار تن ثبت شد که رشد ۳.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.
در اکتبر ۲۰۱۹ میلادی، میزان تولید فولادسازان جهان ، با ۲.۷ درصد افت در مقایسه با  مدت مشابه سال گذشته به ۱۵۱ میلیون و ۶۲۱ هزار تن رسید. این رقم در اکتبر سال گذشته ۱۵۵ میلیون و ۸۳۳ هزار تن ثبت شد.
طی ۱۰ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی، به ترتیب چین با تولید ۸۲۹ میلیون و ۲۱۵ هزار تن، هند با ۹۳ میلیون و ۳۰۶ هزار تن، ژاپن با ۸۳ میلیون و ۷۹۱ هزار تن، آمریکا با ۷۳ میلیون و ۵۳۹ هزار تن و کره جنوبی با ۶۰ میلیون و ۱۲۱ هزار تن، پنج کشور برتر فولادساز جهان بودند.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0