031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

الزام مدیریت اثرات جانبی صنایع فولاد در اصفهان
چهارشنبه 12 شهریور 1399 بازدید : 111

حسن قاضی‌عسگر اشاره کرد بعد از نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت فولاد در ایران یکی از بزرگ‌ترین و اشتغال‌زاترین صنایع کشور است. همچنین اظهار کرد: گرچه فولاد یکی از صنایع آلاینده و آب‌بر در کشور محسوب می‌شود، اما برنامه استان حرکت به سمت صنایع سبز و کم آب‌بر است.

قاضی عسگر اضافه کرد : اقلیم اصفهان متناسب با شرایط این صنایع نیست . ما توسعه این صنعت را در غرب استان محدود کرده‌ایم و جانمایی طرح‌های توسعه فولاد در مناطقی با فیزیک این صنعت را انجام خواهیم داد ، همینطور در حوزه ریخته‌گری نیز براساس مطالعات صورت گرفته در شرق اصفهان جانمایی مناسبی در نظر گرفته ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اعتقاد بر اینکه صنایع فولادی کشور و استان باید روی ایراد ها و چالش‌های زیست‌محیطی خود کار کند گفت: خوشبختانه برنامه‌هایی برای کاهش مصرف آب صنایع فولادی و استفاده از پساب درحال اجرا است که این موارد می‌تواند اثرات منفی این صنایع را بر اقلیم استان به حداقل برساند، از طرفی با توجه به حمایت صنایع فولادی استان از طرح انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان، بخشی از نیاز آبی استان از این مسیر برطرف می‌شود، چراکه نمی‌توانیم فولادمبارکه را از اصفهان حذف و به استان دیگری منتقل کنیم.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0