031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

انتقاد انبوه سازان از وزارت صمت
ﺳﻪ شنبه 31 تیر 1399 بازدید : 447


فرشید پور حاجت؛ دبیر کانون سراسری انبوه سازان با انتقاد از عدم نظارت وزارت صمت در بازار فولاد و آهن آلات، بیان کرد: در این بازار مافیا جولان می دهند و قیمت ها روزانه در حال افزایش است.

وی با اشاره این این که بازار فولاد و آهن به حال خود رها شده و هیچگونه نظارتی بر آنها انجام نمی شود، اظهار کرد: هیچ کمبود و مشکلی برای تولید و فروش فولاد در کشور نداریم، ولی متاسفانه در نبود نظارت شرکتهای فولاد از انحصار موجود در بازار سوء استفاده می کنند.
پور حاجت با بیان اینکه این انحصار به رانت تبدیل شده است، افزود: این مسلئله سسب افزایش قیمت بصورت روزانه شده است، هیچ اقتصادی چنین اتفاقی را نمی تواند بپذیرد.
وی تصریح کرد: این روزها جایگاه نهادهای نظارتی در حوزه فولاد بسیار بسیار ضعیف شده است؛ در حال حاضر در کارخانه های فولاد، شمش فولاد بسایر وجود دارد اما توزیع قطره چکانی سبب بروز مشکلات عدیه ای شده و متاسفانه این روند سبب افزایش قیمت ها به صورت روزانه شده است.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان یادآور شد: در تیرماه امسال قیمت میلگرد از کیلویی 7000 تومان به 11700 تومان افزایش یافته است؛ مگر چه اتفاقی در کشور روی داده که فولاد اینقدر افزایش قیمت داشته باشد.
پورحاجت گفت: شاید عنوان شود که فولاد از قیمت های جهانی تبعیت می کند، ما به عنوان فعال بخش خصوصی از قیمت های بازار آزاد استقبال می کنیم. اما این کار شرایط و ضوابطی دارد نمی شود شرکت های فولادی منابع ملی کشور از جمله سنگ آهن، آب، برق و گاز را به ریال دریافت کنند و بعد فروش را با دلار انجام دهند.
وی با اشاره به این که در زمان حاضر وضعیت صادرات محصولات فولادی کشور پر رونق نیست، افزود: از سوی دیگر تحولی در ساخت و ساز مسکن کشور نداشته ایم که بگوییم قیمت فولاد را عرضه و تقاضا تعیین کرده است.
وی با بیان اینکه انبار کارخانه از فولاد پر است ولی به بازار عرضه نمی شود، اظهار کرد: وزارت صمت علی رغم مکاتبات فراوان کانون سراسری انبوه سازان واکنش مثبتی به این موضوع نشان نداده است.
وی تاکید کرد: از سرپرست وزات صمت باید این سوال پرسیده شود که تکلیف گرانی های روزانه فولاد که بر ساخت و ساز مسکن به عنوان پیشران اقتصاد کشور تاثیرات منفی بزرگی گذاشته چه می شود؟ باید جلوی مافیای فولاد هر چه سریع تر گرفته شود.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0