031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

انجام 130 هزار آنالیز مواد معدنی طی سه سال اخیر
دوشنبه 27 بهمن 1399 بازدید : 145

 

انجام 130 هزار آنالیز مواد معدنی 

 

مجید وفایی فرد در جلسه پایش بخش آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، گفت: این مرکز عملکرد فوق را طی سه سال گذشته انجام داده است.


وی افزود: همکاری در انجام پژوهش های کارشناسی ارشد و دکترای دانشجویان حمایتی معرفی شده از طرف مدیریت پژوهش و آموزش ایمیدرو و ارائه خدمات به بخش خصوصی از دیگر اقدامات مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران است به طوری که از سال 93 تاکنون، این مرکز در انجام 515 پروژه کارشناسی ارشد و دکتری همکاری کرده است.


وی ادامه داد: برگزاری نخستین دوره تکنسین فرآوری مواد معدنی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و حمایت ایمیدرو، انجام فرآیند جذب نیروی متخصص و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مهارت محور در زمینه فرآوری با بهره گیری از استادان داخلی و بین المللی و سامان دهی فعالیت های پژوهشی و توسعه فن آوری با اخذ پروانه های پژوهش و فنی و مهندسی از مراجع ذیربط، بخشی دیگر از فعالیت های انجام شده در این مرکز است.

 

پروژه های فرآوری انواع مواد معدنی

 

وفایی فرد با اشاره به انجام پژوهش های کاربردی در حوزه فرآوری مواد معدنی و پایلوت از معادن کوچک و بزرگ، گفت: شناسایی و امکان سنجی فنی استحصال تیتانیوم و عناصر نادر خاکی از باطله گِل قرمز کارخانه بوکسیت جاجرم در مقیاس آزمایشگاهی با همکاری یونیدرو از جمله این پروژه هاست.


وی ادامه داد: مطالعه فرآوری بیتومین استان کرمانشاه به منظور کاهش گوگرد و خاکستر برای تولید آسفالت ویژه در مقیاس آزمایشگاهی، امکان سنجی شناسایی و حذف انواع گوگرد با هدف افزایش بازیابی و کاهش خاکستر محصول نهایی در ناحیه پروده4 و پروده شرقی طبس، افزایش بازیابی طلا از کانسنگ زرشوران با بهبود شرایط فرآیند اکسیداسیون در مقیاس آزمایشگاهی و بنچ، از دیگر اقدامات این حوزه است.


مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران تصریح کرد: امکان سنجی استحصال وانادیم از سرباره های فولادسازی شرکت فولاد مبارکه در مقیاس آزمایشگاهی (فاز1) و نیمه صنعتی (فاز 2)، امکان سنجی فرآوری غبارهای اف تی پی فولادسازی مجتمع فولاد در مقیاس آزمایشگاهی و اندازه گیری و پایش عوامل زیان آور محیط کار شرکت فولاد مبارکه، بخشی از ادامات صورت گرفته است.


وی افزود: انجام فرایند ممیزی آب در 53 واحد های تابعه ایمیدرو در راستای نقشه راه معدن و نیز انجام مطالعات پژوهشی استحصال وانادیم و آهن از محصول تیتانومگنتیتی کهنوج در مقیاس آزمایشگاهی، از دیگر اقدامات مورد نظر است.

 

 

Bayat ghazal

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0