031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

اولین کسی که در ایران به کرونای انگلیسی مبتلا شد !
ﺳﻪ شنبه 16 دی 1399 بازدید : 76
وزیر بهداشت اعلام کرد: بعد از ماه‌ها آمار فوتی‌های قربانیان کرونا در کشور دو رقمی و به ۹۸ نفر رسید، اما نخستین مورد از ابتلای یک هموطن به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شد.
 
 
وی در خصوص مشاهده ویروس جهش یافته انگلیسی کرونا در کشور گفت: از همان ابتدا قرار بود هرگونه گزارشی در خصوص این ویروس به مردم اطلاع رسانی شود و امروز متأسفانه نخستین مورد کووید ۱۹ جهش یافته انگلیسی را در یک هموطن که از انگلیس آمده بود پیدا کردیم، ایشان در یک بیمارستان خصوصی بستری است و آزمایش کووید ۱۹ جهش یافته این فرد توسط همکاران تأیید شد و هم اکنون حال عمومی این بیمار خوب است.

وی افزود : با توجه به هوشیاری و آگاهی این فرد، ایزوله کردن از سوی خود فرد مبتلا آغاز شد و خوشبختانه اطرافیان و نزدیکان این بیمار به این ویروس مبتلا نشدند.

نمکی در عین حال اظهارداشت: البته خبر ابتلای یک همکار پزشک از غرب کشور به دست ما رسید که پس از بررسی‌ها این خبر تأیید نشده و بار‌ها آزمایش از این همکار پزشک گرفته شده است و ۲۴۰ نفری که با این فرد در تماس بودند آزمایش بر روی آن‌ها هم انجام شده و خوشبختانه هیچ کدام به کووید ۱۹ جهش یافته انگلیسی مبتلا نشده اند، بنابر این تنها موردی که در خصوص کووید ۱۹ جهش یافته انگلیسی تاکنون مشاهده شده تنها به یک فرد ایرانی اختصاص یافته است و خوشبختانه حال این بیمار هم مساعد است.

وی تاکید کرد: این گزارش برای ایجاد وحشت جدید در بین مردم نیست بلکه به معنای مراقبت بیشتر و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است.
 
  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0