031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

اولین کنفرانس تخصصی ریخته گری در هرمزگان
یکشنبه 17 آذر 1398 بازدید : 430

مهندس علیرضا کاظمی معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در معرفی و اهمیت این کنفرانس بیان کرد: ریخته‌گری مداوم یکی از فناوری‌های مهم در صنعت فولاد است. از آنجا که دانش ریخته‌گری در جهان دائماً در حال تکمیل و بروز رسانی است باید در ارتباط با این موضوع، ارزیابی مداومی از وضعیت صنعت کشور انجام شود. در این بررسی و ارزیابی، توجه به نکاتی نظیر فناوری، دانش فنی موردنیاز، راه‌های حل مشکلات و نوآوری، میزان سرمایه‌گذاری، مسائل زیست‌محیطی و قابلیت‌های موجود در وضعیت فعلی صنعت کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.
بر همین اساس و با توجه به وجود بستری مناسب جهت استفاده از دانش، همفکری و تعامل شرکت‌های فولادی، انجمن‌های علمی نخبگان صنعتی و جامعه دانشگاهی کشور، فولاد هرمزگان برای نخستین بار در کشور کنفرانس تخصصی ریخته‌گری مداوم فولاد را ۲۶ و ۲۷ آذرماه سال جاری در بندرعباس برگزار خواهد کرد.
علیرضا کاظمی مهم ترین موضوعاتی که در این کنفرانس مورد بحث و بررسی قرا می گیرد را اینگونه بیان کرد: شناسایی راهکارهایی در راستای دستیابی به ظرفیت تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی صورت‌ گرفته که با توجه به طرح توسعه‌های موجود و تبدیل استان هرمزگان به‌عنوان قطب سوم تولید فولاد کشور، لزوم رشد سریع این استان در زمینه های مرتبط با فولاد به‌خصوص ریخته‌گری مداوم به‌شدت احساس می‌شود و باید با برگزاری کنفرانس‌های این‌چنینی جامعه صنعتی استان را به این سمت سوق داد تا علاوه بر برنامه‌ریزی لازم برای دستیابی به دانش فنی لازم، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این زمینه نیز مشخص شود. از طرفی زمینه‌سازی لازم جهت انتخاب و اکتساب فناوری مناسب در تولید ۱۰ میلیون تن فولاد انجام خواهد شد.
ارتقاء ارتباط بین صنعت و دانشگاه با نگاه تخصصی موردنیاز صنعت فولاد کشور، در سند چشم‌انداز نیز که با هدف هدایت ایران به سمت کشوری توسعه‌ یافته ( ایرانی که از نظر اقتصادی، علمی و فناوری، جایگاه اول منطقه را داراست ) تدوین شده است، ارتباط مستمر صنعت و دانشگاه باهدف دستیابی به جایگاه فوق در صنعت فولاد به‌شدت احساس می‌شود. در همین راستا، جامعه دانشگاهی کشور و فارغ‌التحصیلان برتر کشور باید از این طریق با نیازهای واقعی صنعت آشنا شوند و پروژه‌های پژوهشی مربوطه را تعریف و عملیاتی کنند. موضوع مهم و کانونی این کنفرانس یعنی ریخته‌گری مداوم می‌تواند نیازهای دوسویه صنعت و دانشگاه را به‌روشنی بیان کند تا انشاءلله در کنفرانس‌های آتی دستاوردهای این ارتباط را مشاهده نماییم.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0