031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

اکتبر ۲۰۱۹ : بزرگترین سقوط تولید فولاد جهان از سال ۲۰۱۶
پنج شنبه 14 آذر 1398 بازدید : 489

 بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد (worldsteel) تولید فولاد خام ۶۴ کشور در اکتبر ۲۰۱۹ به میزان ۱۵۱.۵ میلیون تن اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۸٪ کاهش داشته است گفته می شود این بزرگترین رکورد سقوط تولید فولاد در جهان از سال ۲۰۱۶ است.
اگرچه تولید فولاد خام از ابتدای آوریل ۲۰۱۹ با رشد ۶.۶ درصدی، رکورد مثبتی را داشته اما از آن زمان تاکنون، تولید فولاد روند رو به کاهشی را تجربه کرده که تولید در ماه سپتامبر را با رشد منفی روبرو کرده.
تولید فولاد در چین که بیش از نیمی از فولاد جهان را تولید می کند، با تولید ۸۱.۵ میلیون تن در ماه اکتبر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۰.۶ درصد کاهش داشته.
تولید فولاد خام هند در ماه اکتبر نیز با ۹.۱  میلیون تن نسبت به مدت سال گذشته ۳.۴ درصد کاهش داشته و این در حالی است که  ژاپن با ۸.۲ میلیون تن و کره جنوبی با ۶۰ میلیون تن به ترتیب ۴.۹ و ۳.۵ درصد کاهش نسبت به مدت سال گذشته را، تجربه کرده اند.
وضعیت تولید در اروپا نیز به مراتب بدتر از سایر نقاط جهان بوده درصورتی که تولید فولاد در این قاره در ماه اکتبر با ۱۳.۳ میلیون تن، کاهش ۸.۷ درصدی داشته است.
میزان تولید فولاد آلمان در ماه اکتبر نیز با ۳.۷ میلیون تن ۶.۸ درصد کاهش، ایتالیا با ۲.۲ میلیون تن تولید ۳.۷ درصد کاهش،فرانسه با ۱.۲ میلیون تن ۱۰.۶ درصد و اسپانیا با ۱.۲ میلیون تن تولید ۷.۶ درصد کاهش را شاهد بوده است.
تولید اکتبر ترکیه نیز با ۲.۷ میلیون تن نسبت به مدت سال گذشته ۱۵ درصد کاهش  داشته است.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   1