031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

ایران در بالاترین میزان تولید آهن اسفنجی دنیا
شنبه 7 تیر 1399 بازدید : 388

 

در حالی که ایران تحت شدید ترین تحریم ها قرار گرفته است از پنج ماهه ی نخست سال جاری در جایگاه نخست تولید آهن اسفنجی در سطح جهانی قرار گرفت. ایران در ماه می 2020 توانست تولید آهن اسفنجی خود را به بالاترین حد برساند. گزارش های جدید انجمن جهانی فولاد در ایران در ماه می 2020 با پشت سر گذاشتن تولید روزانه ی خود از رتبه کشور هند بالاتر برود. این در حالی است که تولید ایران 12 میلیون تن بوده اما تولید آهن اسفنجی هند 11 میلیون تن بوده است.
ایران در ماه می، در عین حال حدود ۵۰درصد از تولید این ماده در جهان را در اختیار گرفته است. در این مدت، در مجموع تولید یک ماه مورد بررسی ۵.۶ میلیون تن آهن اسفنجی در جهان تولید شد که پس از ایران، هند با ۱.۵ میلیون تن تولید در رتبه دوم قرار گرفت. تولید این کشور با افت ۵۵درصدی مواجه شد؛ در حالی که ایران رشد ۷.۶درصدی را کسب کرد.پس از هند نیز مصر، مکزیک و عربستان جای گرفتند که به ترتیب تنها ۴۶۲هزار، ۳۹۰ هزار و ۳۴۲هزار تن آهن اسفنجی تولید کردند.تولید آهن اسفنجی تا ۲۲ ماه ژوئن امسال در جهان به ۳۲.۱ میلیون تن رسید که همچنان پس از ایران، کشورهای هند، مصر(۲.۲ میلیون تن)، مکزیک (۲.۰۵ میلیون تن) و عربستان (۱.۷ میلیون تن) قرار گرفتند.
از مهم ترین عاملی که سبب شد رتبه ی تولید آهن اسفنجی در جهان بالاتر رود، راه اندازی و احداث کارخانه های جدید آهن اسفنجی بوده است. در سال جاری با توجه به استراتژی جدیدی که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرده است توانسته طرح های متعددی را برای تولید آهن اسفنجی ایجاد کند.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0