031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

بازار آهن در شوک افزایش قیمت‌ها
یکشنبه 27 بهمن 1398 بازدید : 508

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به افزایش غیر منطقی قیمت آهن و میلگرد در بازار، بیان کرد: با وجود اینکه تولید هفت تا هشت میلیون تنی داریم و در صادرات هم مشکلاتی بوجود آمده چرا در بازار داخلی باید شاهد افزایش قیمت باشیم.
رستگار با اعلام اینکه فولادسازان می گویند کمبود آهن اسفنجی و صادرات آن سبب افزایش قیمت تمام شده برای آنها شده، افزود: از آن طرف عرضه فولاد در بورس کالا بدون کار کارشناسی و با رقم های بالا صورت می گیرد. همین موضوع عامل رشد قیمت در بازار شده است.
ایشان با بیان اینکه در کنار ادعای فولادسازان برای دلایل افزایش قیمت ها بازایان اعتقاد دارند کارخانجات بصورت قطره چکانی وارد بازار میکنند گفت: عدم شفافیت و کشف قیمت در بورس کالا، عرضه قطره چکانی فولاد در کنار کمبود آهن اسفنجی سبب شده تا بازار خرید و فروش آهن با التهابات جدی روبرو شوند.

وی با گلایه از اینکه زمزمه افزایش بیشتر قیمت ها سبب شده تا فضا برای حضور دلالان در بازار فراهم شود تصریح کرد: ما به عنوان توزیع کننده آهن، چندین بار مشکلات بازار را به مراجه مربوطه از جمله وزارت صنعت گزارش داده ایم ولی متاسفانه اقدام موثری در این رابطه صورت نگرفته است. 

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن افزود: هم اکنون قیمت ورقهای پروفیل 30 درصد و قیمت آهن 25 درصد افزایش یافته است. جالب اینجاست این رشد قیمت ها متوقف نمی شود و مدام بازار شاهد قیمت های جدید می باشد.
ایشان با انتقاد از نادیده گرفتن تشکل ها و اتحادیه ها برای سیاست گذاری های بازار فولاد بیان کرد: ما به عنوان تشکل توزیع کننده آهن از سیاست گذاری ها خبر نداریم تا بتوانیم بازار را سامان دهیم وقتی ما در جریان موضوعات نیستیم در زمان گرانی هم نمی توانیم پاسخگو باشیم، آقایان خودشان باید پاسخ دهند که چرا با وجود مازاد تولید، چرا قیمت فولاد رشد قابل توجه داشته است.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0