031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

بازار آهن گرفتار کمبود تقاضا
چهارشنبه 15 بهمن 1399 بازدید : 70

 

بازار آهن و فولاد با کمبود تقاضا مواجه شده 

 

 در روز گذشته دلار در بازار آزاد در اوایل روز روند صعودی به خود گرفته بود که با گذشت ساعاتی این روند با سیر نزولی همراه بود اما نرخ فروش اسکناس دلار در صرافی ملی ثابت ماند که نشان دهنده بلاتکلیفی در این بازار بود آن هم زمانی که سخنرانی روزگذشته بایدن درباره سیاست خارجی به علت بارش برف در واشنگتن دی سی لغو شد و سبب بیشتر شدن این بلاتکلیفی شد. 

 

در روز گذشته همچنین با رد کلیات لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی با وجود نماینده دولت و رئیس و برخی نمایندگان مجلس، شاهد نا آرامی هایی بین مجلس و دولت بودیم که پیش بینی می شود با در نظر گرفتن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده ، و نزدیک شدن به آن روزها تنش ها بین مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس بیشتر شود زیرا هم مسئولان دولتی و هم نمایندگان مجلس دو طیف از جریان‌های اصلی سیاسی کشور را نمایندگی می‌ کنند. همچنین این موضوع می تواند سبب نوسانات ارز و همچنین مانع کاهش نرخ ارز در کشور شود.

 

در هر صورت در روز گذشته در بازار مقاطع فولادی شاهد آرامش نسبی بودیم و باتوجه به رشد قیمت محصولات در روزهای گذشته، روز گذشته با متوقف شدن روند صعودی قیمت این محصولات همراه بودیم که از اوایل این هفته شروع به افزایش کرده بود. اد. اما در این بین هنوز فعالان بازار آهن با توجه به صحبت های اخیررئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور خارجه همچنان اندکی به کاهش نرخ ارز امیدوارهستند.

 

 

negar shahi

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0