30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

بولت چیست ؟
دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 بازدید : 297

 

بولت ها از فولاد و کربن تهیه می شوند و در صنعت ساختمان سازی برای اتصال بین صفحه ی زیر ستون و فونداسیون کاربرد ویژه ای دارند. بولت ها بیشتر برای نگه داشتن مواد یا اشیا در کنار هم برای اتصال سازه ها استفاده می شود. این محصول را با گالوانیزه یا ضدزنگ، روی و تیتانیوم پوشش می دهند تا دچار خوردگی کمتری شود. شکل ظاهری بولت ها به صورت عصا است که برای بست ها به صورت محکم از انکر بولت استفاده می شود. انکر بولت برای مهار کردن و جفت کردن بولت طراحی شده و در صنعت ساختمان سازی نیز برای اتصال فولاد به بتن مورد استفاده قرار می گیرد که انتهای آن در بتن جاسازی می شود و طرف مخالف آن به پایه ی فلزی متصل می شود.
مقاومت محیطی بولت ها:
مقاومت محیطی نیز از فاکتور های اساسی در خرید این محصول است. از آن جایی که بولت ها در معرض حرارت و رطوبت قرار می گیرند. نوع استنلس استیل برای محیط هایی که رطوبت و حرارت بالاست کاربرد ویژه ای دارند. وجود کروم و نیکل در ترکیبات این محصول سبب شده تا در برابر حرارت تا دمای 450 درجه از خود مقاومت نشان دهند. بولت ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از جنس هایی تشکیل شده اند از جمله جنس های فولادی، استنلس استیل و یا پلی اتیلن و هر کدام برای محیط های مختلف به کار می روند. هر کدام از این بولت ها متناسب با مقاومت در برابر محیط کاربرد های خاص خود را دارند. بولت ها در صنایع حساسی مانند نفت و پتروشیمی به کار می روند که با عملیات حرارتی بسیار دقیق و طبق استاندارد در برابر فشار و دما طراحی می شوند.
بولت ها به جهت مختلف بودنشان کاربردهای متفاوتی دارند که برای اتصال و جوش دادن، در تیر آهن ها، میلگرد ها، نبشی ها به ورق های ساختمانی متصل می شوند. در صنعت ساختمان سازی برای ایجاد سازه ها ، در صنایع مکانیکی و تاسیسات در سقف ستون های بتنی ، در صنایع برقی و اتصال کلمپ ها نیز استفاده می شوند.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0