031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تحریم ‌ها باعث بهبود کیفیت محصولات صنعت فولاد شد
دوشنبه 27 بهمن 1399 بازدید : 135

 

تحریم ‌ها باعث بهبود کیفیت محصولات صنعت فولاد شد .

 

چندی پیش وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نام یک شخص حقیقی و ۱۳ شرکت ایرانی به فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ( اوفک ) از نهاد‌های زیرمجموعه این وزارتخانه اضافه شده است .

در بین شرکت‌های ایرانی که وزارت خزانه‌داری آمریکا از افزوده شدن نام آن‌ها به فهرست شرکت‌های تحت تحریم اوفک خبر داده است ، نام چندین شرکت تولیدکننده محصولات فولادی از جمله شرکت‌های فولاد بناب ، فولاد پاسارگاد ، فولاد گیلان ، فولاد زرند و ... دیده می‌شود .

فرهاد طهماسبی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا می‌گویند تحریم‌های آمریکا بر همه ارکان اقتصاد ما تاثیر گذاشته است به طوری که هر قدر هم مستقل باشیم نمی‌توانیم تاثیر آن را به طور کلی منکر شویم.

به گفته وی با این وجود با پیشرفت‌هایی مثل تولید ورق که اخیرا بنده در صنعت فولاد مشاهده می‌کنم ، می‌توان متوجه شد که تحریم‌ها خللی در برنامه صنعت فولاد کشور ایجاد نکرده است . به عنوان نمونه اوایل شروع تحریم‌ها در تامین ورق مورد نیاز داخل کشور دچار مشکل شده بودیم اما صنعت فولاد با اتکا به ارتقا دانش ، کیفیت محصولات خودش را بالا برد و پیشرفت کرد. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مجلس معتقد است اگر تولیدات صنعت فولاد و کیفیت محصولات این کارخانه‌ها را با قبل از شروع تحریم‌ها مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که این کارخانه‌ها نسبت به قبل از کرونا نه تنها پیشرفت کمی‌ و رشد تولید داشته‌اند بلکه کیفیت محصول را نیز بالا برده‌اند .

 

negar shahi

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0