031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تحلیل هفتگی بازار میلگرد
پنج شنبه 20 آذر 1399 بازدید : 271

 

تحلیل قیمت میلگرد

 


اگر بخواهیم نمودار قیمتی میلگرد را مورد بررسی قرار دهیم و نرخ معینی را برای قیمت میلگرد ها شرح دهیم به داده های مشخصی دست پیدا نخواهیم کرد. اما شاخص قیمتی به طور میانگین در بازار به شرح زیر می باشد.
در این متن به بررسی قیمت میلگرد به خصوص
قیمت میلگرد A3  خواهیم پرداخت. روز اول هفته قیمت میلگرد از 11 هزار و 100 تومان شروع به افزایش قیمت کرد اما در روز بعد شاهد افزایش قیمتی 300 تومانی محصول میلگرد بودیم؛ یعنی قیمت میلگرد در دومین روز هفته به 11 هزار 400 تومان رسید. در سومین روز هفته با بالا رفتن ناگهانی قیمت ها و ادامه دار بودن قیمت صعودی نسبت به هفته ی قبل انتظار کاهش قیمت را داشتیم. در روز سوم افزایش قیمت محصول میلگرد بیشتر از روز قبل بود و به طور میانگین قیمت میلگرد A3 به 12 هزار تومان رسید. در روز بعد ما شاهد کاهش قیمت در چهارمین روز هفته بودیم؛ اما قیمت میلگرد تا آخر هفته هر روز با نوسان قیمتی بین 100 الی 200 تومان برای قیمت میلگرد A3  بوده است.

 


بررسی قیمت میلگرد کارخانه ی ذوب آهن اصفهان

 


قیمت میلگرد کارخانه ی ذوب آهن اصفهان در روز اول هفته افزایشی بوده، به صورتی که قیمت میلگرد A3 14 یازده هزار و نهصد تومان معامله شد. اگر بخواهیم به صورت تخمینی قیمت میلگرد A3 ذوب آهن اصفهان را از اول هفته تا آخر هفته مورد بررسی قرار دهیم؛ قیمت میلگرد به طور متوسط در استانداردهای مختلف از 11 هزار تومان شروع شد و تا آخر هفته به 12 هزار و 100 تومان رسید. برای مشاهده ی قیمت میلگرد ذوب آهن می توانید بر روی قیمت میلگرد ذوب آهن کلیک کرده و قیمت  محصول مورد نظر را در استاندارد های مختلف مشاهده کنید.

 


تحلیل هفتگی بازار میلگرد :

 


بازار فولاد در هفته ای که گذشت چنان بحث برانگیز بود که دولت برای کنرتل آن تصمیم گرفت تا راهکارهایی را برای نمودار صعودی قیمت در نظر بگیرد. در نهایت با استفاده از راهکارهایی که انجمن فولاد سازی اعلام کرد ما باید تفکر کاهش قیمت در مورد محصولات فولادی را به سودجویان و دلالان بازار یادآوری کنیم؛ به این دلیل که سودجویان دلیلی برای کاهش قیمت محصولات نخواهند داشت اما بازار در انتظار کاهش قیمت و نمودار نزولی محصول میلگرد می باشد.

فولاد سازان با استفاده از راهکارهای تنظیم شده توسط دولت و اجرای راهکارهای مربوط در تلاش اند تا قیمت محصولات فولادی را از دست دلالان بازار کوتاه کنند و نمودار قیمت محصولات پرکاربردی مانند میلگرد را از صعودی شدن نجات دهد. بازار آشفته ی فولاد باتوجه به اینکه مدتی روند صعودی خود را دنبال کرده است حال باید عطش قیمت میلگرد را کاهش دهد. این گفته به این معناست که بازار میلگرد در هفته ی اخیر آنچنان افزایشی بوده که میتوان عاملان اصلی این افزایش قیمت و بازار آشفته را تشخیص داد.

 


دلالان در بازار میلگرد با توجه به اینکه روزهای قبل روندی نزولی را در پیش گرفته اند حال در تلاش اند تا این کاهش قیمتی را در هفته ی اخیر، با افزایشی کردن قیمت در دست خود بچرخانند. اما غافل از اینکه انجمن فولاد در تلاش است تا این افزایش قیمت و نمودار صعودی را به کاهش قیمت و نزولی شدن نمودار قیمتی تبدیل کنند.
این افزایش ناگهانی قیمت ها از سمت و سوی انجمن فولاد نمی باشد، بنابراین نباید نگران افزایش قیمت ها باشیم. بالا رفتن نرخ دلار نیز بر بازار محصولات فولادی تاثیر بسزایی داشته تا جایی که بعد از مدت طولانی قیمت دلار هم کاهش یافت ولی در هفته ی اخیر قیمت دلار اندکی با نوسان پیش رفت و ما شاهد این افزایش قیمت از سمت و سوی بازار میلگرد بودیم. قیمت میلگردهای فولادی باتوجه به اینکه به  صورتی لحظه ای تغییر پیدا خواهد کرد بنابراین بالا و پایین رفتن قیمت آن ها به دور از انتظار نمی باشد. شیوع بیماری کرونا این روند افزایشی قیمتی را در ماه های اول شیوع این ویروس بیشتر کرد تا جایی که در ماه های ابتدایی قیمت محصولات فولادی به سبب عرضه ی نامناسب و پایین بودن تقاضا جهت ساخت و ساز، بالاتر از نرخ تعیین شده بود.

 


آیا قیمت میلگرد همچنان افزایشی خواهد بود ؟

 


قیمت میلگرد در هفته ی جاری نوسانات افزایشی را به خود اختصاص داده است. این مدت زمان با توجه به اینکه قیمت ها اندکی بالا میباشد ما این پیش بینی را می کنیم که در هفته ی آینده به طور میانگین باید با نمودار نزولی قیمت مواجه باشیم در غیر اینصورت باید به این نکته برسیم که بالا رفتن قیمت محصولات فولادی در دست دلالان بازار میباشد.

 


کنترل بازار توسط انجمن فولاد

 

 
ار آنجایی که محصولات فولادی در بازار گستردگی بیشتری پیدا کردند ما شاهد افزایش قیمت محصولات فولادی بودیم و این افزایش قیمت محصولات فولادی
 به سبب گستردگی محصولات فولادی می باشد .

 

 

آیا بخش های مختلف فولاد با کاهش تمرکز رو به رو هستند ؟

 


به طور کلی این بحث به همکاری و همفکری بالایی نیازمند است . گسترده بودن بخش های مختلف فولاد باعث شده تا تمرکز انجمن فولاد سازان بر بخش های مختلف کمتر شود و این کاهش تمرکز باعث شده تا قیمت محصولات فولادی روند صعودی را به دنبال بگیرد. 

 


ثبات افزایشی بودن قیمت و تصمیمات انجمن فولاد :

 


شیوه نامه ی جدید برای تعیین نرخ میلگرد و فولاد به این گونه است که خصیصه های آماری باید برای روند تعیین قیمت بکار برده شوند . پس نتیجه می گیریم بازار فولاد با در پیش گرفتن دستورات جدید می تواند قیمت ها را تحت تاثیر قرار دهد . با استفاده از کنترل واردات و همچنین ادامه ی زنجیره ی صادرات محصولات فولادی شاهد کاهش قیمت و ثبات قیمت بوده ایم. کنترل معاملاتی که از سمت و سوی بورس اتفاق می افتد شاهد روندی خواهیم بود که قیمت محصولات فولادی نمودار ثابت از لحاظ قیمتی را دنبال کند . با استفاده از برنامه هایی همچون صادرات محصولات فولادی می توانیم افزایش ناگهانی قیمت میلگرد را کنترل کنیم . 
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0