031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تشکیل رسمی شورای آهن و فولاد
دوشنبه 12 خرداد 1399 بازدید : 455

 

مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایرن بیان کرد: در آینده نزدیک شورای آهن و فولاد به صورت رسمی شروع به کار خواهد کرد که برای رفع و رجوع مشکلات این حوزه ها و مخصوصا ارائه طریق به دولت گامی محکم است.
وی افزود : موضوع تشکیل شورای آهن و فولاد مربوط به سالها قبل و در حقیقت به دوره نخست تشکیل سنگ آهن باز می گردد که آن زمان مطرح شد و در سال 97 در هیات مدیره انجمن سنگ آن به تصویب رسید.
به گفته این مقام صنفی، در آن زمان انجمن سنگ آهن مجوز تشکیل این شورا را تصویب کرد و طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری وقت تشکیل این شورا را اعلام کردیم.
وی خاطرنشان‌کرد:‌ علاوه بر انجمن سنگ آهن، انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز باید در این شورا حضور داشته باشد تا بتواند وارد فاز عملیاتی و اجرایی شود.
اکبریان به جلسه روز گذشته این شورا اشاره کرد که در آن اعضای انجمن سنگ آهن مهمان انجمن تولیدکنندگان فولاد بودند و بیان کرد: از سخنان و گفت و گوهای دو طرف در این جلسه مشخص بود که اگر این شورا در گذشته تشکیل می شد، می توانست بسیاری مسائل و مشکلات این حوزه را بصورت پیوسته و دائمی حل و فص کند و بویژه زمانی که دولت نیازمند مشاوره است، با نظرات فنی و کارشناسی به ارائه طریق بپردازد.
وی تاکید کرد:‌ بخصوص اکنون که موضوع قیمت‌گذاری و نحوه عرضه مطرح شده، بهترین کاری که دولت می تواند انجام دهد این است که مسئولیت عرضه، تقاضا و قیمت‌گذاری‌ها را به تشکل‌ها واگذار کند و این، تنها یکی از وظایف شورای آهن و فولاد است.
رئیس انجمن سنگ آهن ایران ادامه داد: در این صورت شاید مسائلی مانند اینکه ذوب آهنی ها حرف و مشکلات شان را در صدا و سیما مطرح می کنند را شاهد نباشیم، بلکه شرکتها مشکلاتشان را در وهله اول به این شورا ارجاع دهند تا با کار فنی و کارشناسی و حتی بصورت ریش سفیدی مسائل را سر و سامان داد.
وی گفت:‌ جلسه دیروز در حقیقت، پیش جلسه تشکیل این شورا محسوب می شود و به زودی به صورت رسمی تشکیل آن را اعلام و مراتب را طی صورتجلسه‌ای به صورت کتبی به معاونت امور معدنی وزارتخانه و شخص سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهیم کرد.
اکبریان گفت: جلسه ی روز گذشته در حقیقت، پیش جلسه این شورا به حساب می آید و به زودی بصورت رسمی تشکیل آن را اعلام و مراتب را طی صورتجلسه ای به صورت کتبی به معاونت امور معدنی وزارتخانه و شخص سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می کنیم.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0