031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تلاش برای دستیابی به رشد ۲۰ درصدی تولید فولاد در سال جاری
ﺳﻪ شنبه 6 خرداد 1399 بازدید : 453

 
براساس نقشه راه معدن، در سال جاری پیش بینی شده است  رقم 33 میلیون تن تولید فولاد در کشور داشته باشیم که تولید کنندگان فولاد در تلاش برای رشد 20 درصدی هستند.

 

رشد ۲۰ درصدی تولید فولاد
 
 در سال جهش تولید براساس نقشه راه معدن در سال جاری برنامه تولید فولاد کشور رقم 33 میلیون تن پیش بینی شده که در مقایسه با 27.5 میلیون تن سال گذشته باید 20 درصد رشد محقق شود که این دور از انتظار است ولی نشدنی به نظر نمی رسد.
داده های انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می دهد، که در فروردین امسال مجموعا تولید شمش فولادی به رقم دومیلیون و 321 هزار تن رسید و در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته که 2 میلیون و274 هزار تن بود، دو درصد رشد را به ثبت رساند.
 

 

رشد ۴٫۳ درصدی تولید شمش فولادی
 
 جدیدترین گزارش انجمن جهانی فولاد ( به روایت سازمان ایمیدرو) نشان دهندی این است، تولید شمش فولاد ایران در چهار ماه نخست سال 2020 میلادی در مقایسه با سال گذشته 4.3 رشد را به ثبت رساند، در حالیکه تولید جهانی این فلز راهبردی در این مدت با 4.1 درصد افت روبرو بود.
انجمن جهانی فولادWorld Steel Association تولید شمش فولادی کشورمان را در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۴.۳ درصدی به میزان هشت میلیون و ۴۹۰ هزار تن ثبت کرد در عین حال تولید این فلز در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی هشت میلیون و ۱۳۹ هزار تن بود.
 

 

تولیدات فولاد خام
 
همچنین میزان تولید جهانی فولاد خام در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۸۰ میلیون و ۹۹۴ هزار تن ثبت شد که حاکی از کاهش ۴.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
 
 میزان تولید شمش فولاد ایران در آوریل( ۱۳ فروردین لغایت ۱۱ اردیبهشت ) ۲۰۲۰ میلادی با افت ۱۷.۸ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۱۹ به یک میلیون و۷۹۰ هزار تن رسید.
 
 تولید جهانی فولاد در آوریل نیز ۱۳۷میلیون و ۹۸ هزارتن به ثبت رسید که کاهش ۱۳ درصدی نسبت به آوریل ل ۲۰۱۹ میلادی نشان می دهد.
همچنین چین با تولید۳۱۹ میلیون و ۴۶۱ هزار تن، ژاپن با تولید ۳۰ میلیون و ۷۳۰ هزار تن، هند با تولید۳۰ میلیون و ۵۵ هزارتن، ایالات متحده آمریکا با تولید ۲۶ میلیون و ۶۸۶ هزار تن و روسیه با تولید ۲۲ میلیون و ۸۸۵ هزار تن فولاد خام پنج کشور برتر تولیدکننده این فلز در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی بودند.
 

 

ایران تولیدکننده و صادرکننده برتر خاورمیانه
 
 بر پایه ی داده های طرح جامع فولاد کشور، عمده تولیدکنندگان فولاد در خاورمیانه کشورهای ایران، عربستان، قطر و امارات هستند که سهم کشورمان با تولید حدود 25 میلیون تن در سال 2018 افزون بر 69 درصد به ثبت رسید.
 براساس آمار سال 2017 صاردات فولاد خام کشورهای روسیه ، برزیل و ایران، اوکراین و ژاپن بیشترین میزان ثبت شده بود و در این میان سهم ایران به رقم 6 میلیون و 873 هزار تن رسید.
در اردیبهشت ماه، انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در نامه ای خطاب به وزیر صنعت وقت درباره وضعیت صادرات فولاد، میزان صادران این فلز را در سال گذشته بالغ بر 11 میلیون تن ذکر کرد.


 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0