031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

توسعه سرمایه‌گذاری‌های حوزه صنایع معدنی در سال جهش تولید
ﺳﻪ شنبه 5 فروردین 1399 بازدید : 354

خداداد غریبپور رییس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن در حوزه ی صنایع معدنی بیان کرد: هم اکنون تمامی معادن و صنایع معدنی ایران فعال بوده اند و خوشبختانه در حوزه مسئولیتهای اجتماعی توسط بنگاه های حوزه ی معدن و صنایع معدنی بیشترین همت صورت گرفته، بطوریکه این بنگاه ها 136 میلیارد تومان به ستاد مقابله با کرونا کمک کرده اند. ایمیدرو نیز برای تامین اقلام بهداشتی قدم برداشته است.
وی از توسعه سرمایه‌گذاری‌های حوزه صنایع معدنی در سال "جهش تولید" خبر داد و گفت: علی رغم مشکلات بانکی در عرصه بین‌الملل، تمرکز ایمیدور در سال جاری بر افزایش سرمایه‌ بنگاه‌های بزرگ است. در این راستا برنامه‌ریزی شده سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها در بنگاه‌های بزرگ مانند:
فولاد مبارکه ، مس، گل‎گهر و چادرملو در هماهنگی با سازمان بورس و سایر سهامداران، صرف توسعه صنایع معدنی شود.
وی با بیان اینکه خوشبختانه ایمیدرو از سال 98 زیرساخت‌های جهش در تولید را فراهم کرده است، گفت: بیش از 300 هزار کیلومتر مربع، عملیات اکتشافی اولیه صورت گرفته است. قطعا با اکشتافات تکمیلی، این عرصه‌های معدنی طبق قانون به سرمایه‌گذاران واگذار خواهد شد. این برنامه گامی در جهت ایجاد توازن در زنجیره صنایع معدنی محسوب می‌شود که خوراک آتی صنایع را تامین کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح‌های نیمه تمام گفت: در سال 98، مبلغ 3.5 میلیارد دلار پروژه معدنی و صنایع معدنی افتتاح و در سال 99  شاهد تولید آنها خواهیم بود.
غریب پور با بیان اینکه افزایش تولید مستلزم سرمایه‌گذاری است، بیان کرد: خوشبختانه ایمیدرو منابع لازم برای سرمایه‌گذاری و دانش فنی مورد نیاز برای افزایش تولید در "سال جهش تولید" را دارد.
وی از ادامه فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط در سال 99 خبر داد و افرود: معادن کوچک و متوسط به دلیل اشتغال‌زایی و گستردگی در نقاط مختلف کشور، می‌تواند در ایجاد اشتغال پایدار در بخش معدن و توسعه متوازن کشور نقش بسیار مهمی ایفا کند. سال گذشته تعداد ۱۴۶ معدن تا اواخر اسفند سال ۹۸ فعال سازی شد. هر معدن به طور متوسط می‌تواند بین 10 تا 30 شغل ایجاد می‌کند.
وی در خصوص مشکلات آلومینا گفت: تمرکز ایمیدرو برای پودر آلومینا، از منابع داخلی است. مهمترین پروژه ما برای آلومینیوم، تولید پودر آلومینا از نفلین سینیت شهرستان سراب است.
وی با اشاره به اجاره معدن بوکسیت در گینه گفت: در این پروژه مشکلاتی وجود داشته و باعث شده است این طرح به اجرا نرسد. در حال حاضر برای تعیین و تکلیف این معدن در حال مذاکره هستیم.
وی یکی دیگر از رویکرد ایمیدرو در سال جاری را افزایش اکتشافات و استخراج عنوان کرد و افزود: برای جهش تولید باید در سال جاری اکتشافات و استخراج افزایش یابد.
ایشان اظهار کرد: امیدواریم در سال جدید با همت همکاران در بنگاه های بزرگ حوزه معدنی و صنایع معدنی و با اقدامات خوبی که در سال 98 صورت گرفت، بتوان شعار "جهش تولید" را همراه با یک برنامه درست محقق کرد.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0