031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تولید تختال با ضخامت 250 میلی متر در فولاد مبارکه
یکشنبه 5 بهمن 1399 بازدید : 165

 

تولید تختال با ضخامت 250 میلی متر

 

مدیر ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه با اشاره به طراحی ماشین شمارۀ 2 ریخته‌گری که برای تولید تختال‌های با ضخامت 200 و 220 میلی‌متر در نظر گرفته شده بود، دست‌یابی به توان و دانش فنی این افزایش ضخامت را موفقیتی بزرگ در جهت افزایش حجم تولید و ارتقای قابل‌توجه کیفیت تختال‌های تولیدشده برشمرد.

 

غلامرضا سلیمی با تأکید بر اینکه این دستاورد با هدف افزایش بهره‌وری در واحد ریخته‌گری دنبال شد، اظهار داشت: تمامی مراحل این عملیات به‌طور کامل توسط متخصصان برق، مکانیک، متالورژی و تولید شرکت فولاد مبارکه و بدون هیچ‌گونه دخالت خارجی اجرا شده و از این جهت با توجه به حجم عملیات صورت‌گرفته بسیار مهم و باعث افتخار است.

 

مدیر ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه در ادامه، بهبود خواص مکانیکی در هنگام نورد و کاهش ناخالصی‌ها را از دلایل کاربرد تختال‌های جدید در تولید فولادهای API و قابل‌استفاده در صنایع استراتژیک کشور از جمله صنعت نفت و گاز برشمرد.

 

شایان ذکر است در 18 دی‌ماه سال جاری تولید ضخیم‌ترین تختال کشور با ضخامت 300 میلی‌متر برای اولین بار در کشور در ماشین شمارۀ 5 ریخته‌گری محقق گردید و ایران به جمع معدود کشورهای تولیدکنندۀ این نوع تختال پیوست.

 

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1