031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تولید شمش در فولاد غدیر نی‌ ریز
چهارشنبه 2 بهمن 1398 بازدید : 379

مدیر عامل شرکت فولاد غدیر نی ریز علیرضا زاهدیان از برنامه های توسعه ی این شرکت خبر داد و همچنین اعلام کرد در سال جاری تولید شمش فولادی با ظرفیت یک میلیون تن، رشد 47 درصدی داشته است.
وی درباره چالش اصلی تولید‌کنندگان محصولات فولادی افزود: با وجود اعمال تعرفه ۲۰ درصدی برای جلوگیری از خام فروشی محصولات فولادی و کنترل قیمت‌ها، کمبود مواد اولیه در بازار به‌طور مشخص گندله، همواره یک چالش بزرگ برای کارخانه‌های تولیدی است.  مدیرعامل شرکت فولاد غدیر نی‌ریز تصریح کرد: به نظرم با وجود ظرفیت‌های گسترده‌ کشور در بحث تولید گندله و کنسانتره، کمبود این مواد اولیه در بازار کمی مشکوک است و مسوولان باید این موضوع را بررسی کنند.  زاهدیان با اشاره به اقدامات شرکت فولاد غدیر نی‌ریز در زمینه بومی‌سازی گفت: در یک سال گذشته توانستیم با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، بیش از ۱۳۰ قطعه را بومی‌سازی کنیم که تولید هر یک از آنها صرفه‌جویی ارزی فراوانی برای کشور دارد.  وی با بیان اینکه تاکنون ۵/ ۱ میلیون دلار با شرکت‌های ایرانی برای تولید قطعات «های‌تک» قرارداد امضا کردیم افزود: بومی‌سازی قطعات های‌تک از جمله کمپرسورهای مورد استفاده در کارخانه‌های فولادسازی هم از برنامه‌های آتی ما در بحث بومی‌سازی است که با جدیت تمام درحال پیگیری آن هستیم.  مدیرعامل شرکت فولاد غدیر نی‌ریز با اشاره به تاریخچه و زمینه فعالیت‌های این مجموعه گفت: فولاد غدیر نی‌ریز، یکی از طرح‌های هفت‌گانه‌ای است که از سال ۱۳۸۸ با سهام ۶۵درصدی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر و ۳۵ درصدی ایمیدرو، فعالیت خود را در زمینه تولید آهن‌اسفنجی آغاز کرد.

وی اعلام کرد در سال 96 با حضور معاون اول رئیس جمهور، فاز نخست کارخانه ی فولاد غدیر نی ریز با ظرفیت 800 هزار تن آهن اسفنجی به بهره برداری رسیده و همچنین این شرکت ورود به بورس را در آینده از برنامه های مهم خود می داند.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1