031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تولید شمش فولادی از ۱۵.۳ میلیون تن گذشت
دوشنبه 30 دی 1398 بازدید : 516

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) عملکرد ۹ ماهه مجموعه های منتخب فولادسازی کشور در زمینه شمش فولاد (بلوم، بیلت و اسلب) تولید ۱۵ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۳۷۰ تن را  در جداول آماری خود به ثبت رسانید. 
بررسی عملکرد واحدهای تولید آهن و فولاد ارفع، ذوب آهن اصفهان، چادرملو، شرکت ملی فولاد ایران (گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد آلیاژی، فولاد خراسان)، فولاد بناب، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب، فولاد مبارکه(مبارکه، سبا و فولاد هرمزگان) در دوره ۹ ماهه سال ۹۸ گویای سهم ۳۱.۷ درصدی فولاد مبارکه اصفهان از مجموعه تولید با رقم چهار میلیون و ۸۹۴ هزار و ۶۶۹ تن است.
همچنین در دوره مورد بررسی فولاد خوزستان نیز با مجموع تولید دو میلیون و ۸۱۵ هزار و ۲۷ تن شمش فولادی سهم ۱۸.۲ درصدی از کل تولید را داشت که بعد از فولاد مبارکه در جایگاه دوم تولید قرار گرفت.
مجموع تولید شمش فولادی واحدهای مورد بررسی در آذرماه به رقم یک میلیون و ۷۲۹ هزار و ۱۴۲ تن رسید و در مقایسه با میزان یک میلیون و ۷۲۹ هزار و ۱۴۲ تن عملکرد آبان امسال اختلاف ۱۶ هزار و ۹۳ تنی را نشان می دهد که چندان شاخص نیست.
امسال برای تولید شمش فولادی (فولاد خام) حداقل ۲۶ میلیون تن مورد انتظار است و پیش بینی شده که ۴۰ تا ۴۵ درصد تولید راهی بازارهای صادراتی شود.
آمارها نشان می دهد که از مجموع شمش تولیدی، اسلب با رقم هفت میلیون و ۹۶۵ هزار و ۸۴۵ تن بالغ بر ۵۱.۷ درصد را به خود اختصاص داد و بلوم و بیلت به ترتیب با ارقام سه میلیون و ۸۰۰ هزار و ۲۱۳ تن و سه میلیون و ۶۳۲ هزار و ۳۱۲ تن بقیه را پوشش دادند.
پیش از این در آمار هشت ماهه منتهی به آبان واحدهای فولاد سازی مزبور رقم ۱۳.۶ میلیون تن در زمینه شمش فولادی ثبت شده بود.
این سازمان همچنین اعلام کرد تولید شمش فولاد در دوره ی 8 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 4 درصدی روبرو بوده است. تولید شمش فولادی واحدهای منتخب ذکر شده در  8 ماهه ابتدایی سال گذشته 13 میلیون و 669 هزار تن بوده است.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0