031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تولید محصولات فولادی 9.5درصد رشد کرد/ فولاد خام 8.3درصد افزایش تولید داشت
پنج شنبه 16 بهمن 1399 بازدید : 143

 

 محصولات فولادی 9.5درصد رشد کرد و فولاد خام 8.3درصد رشد کرد 

 

 بر پایه اطلاعات منتشر شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت، در حوزه تولید فولاد خام می‌بینیم که در ۹ ماهه ۹۸ برابر با ۱۹۹۸۶.۱هزارتن بوده است که این عدد در ۹ماهه ۹۹ به ۲۱۶۵۰.۱هزارتن رسیده و با رشد ۸.۳درصدی همراه شده است.

در خصوص محصولات فولادی تولید شده نیز می بینیم که طی مدت ۹ماهه ۹۹، میزان تولید ۱۹۱۹۹.۱هزارتن بوده که در مقایسه با ۱۷۵۳۰.۷هزارتن در ۹ماهه ۹۸ با رشد ۹.۵درصدی همراه گشته است.

کاتد مس نیز یکی دیگر از محصولات صنایع معدنی با ارزش افزوده بالاست. این محصول نیز در مدت ۹ماهه ۹۹ به مقدار ۲۱۴.۱هزارتن تولید شده و در مقایسه با ۱۹۲.۴هزارتنی دد مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱.۲درصدی داشته است.

شمش آلومینیوم خالص نیز در ۹ماهه ۹۹ به مقدار ۳۰۸.۲هزارتن تولید شده که در مقایسه با ۲۰۳.۸هزارتن تولید شده در ۹ماهه ۹۸ رشد ۵۱.۲درصدی داشته است.

آلومینا به عنوان ماده اولیه مورد نیاز صنعت آلومینیوم، طی ۹ماهه امسال ۱۷۵.۳هزارتن تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل( ۱۷۲.۱هزارتن)‌رشد ۱.۸درصدی داشته است.

کنسانتره زغال سنگ طی مدت ۹ ماهه ۹۹ رشد منفی ۱.۵درصدی داشته است. چرا که میزان تولید در ۹ماهه ۹۸ به مقدار ۱۲۴۲.۶هزارتن بوده اما امسال این عدد به ۱۲۲۴.۳هزارتن کاهش یافته است.

 

 

negar shahi

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0