031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تولید ۸ تا ۱۰ میلیون تن ماده معدنی در همدان
شنبه 14 تیر 1399 بازدید : 490


محمد خاکی؛ معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خبر از تولید 8 تا 10 میلیون تنی مواد معدنی در این استان داد و و بیان کرد: آهک ، سنگ آهن و مصالح ساختمانی بیشترین تولیدات معدنی استان همدان را به خود اختصاص داده اند.
ایشان با بیان اینکه 283 معدن در استان همدان موجود است که از این تعداد 110 معدن غیرفعال است، اظهار کرد: هر ساله پروانه های جدید استخراج معادن در استان صادر می شود.
وی تصریح کرد: امسال ۱۵ پروانه جدید استخراج معدن در همدان ، تویسرکان ، اسدآباد ، ملایر و کبودراهنگ صادر شده که بیشتر در حوزه معدن
مصالح ساختمانی ، سنگ های تزئینی ، سیلیس و آهن بوده است.
خاکی با بیان اینکه مساحت پهنه بندی معادن استان همدان ۱۵ هزار کیلومتر است، بیان کرد: دو پهنه در استان همدان در حال آزادسازی است که به صورت مزایده واگذاری انجام می شود و دو پهنه دیگر در حال بررسی است و یک پهنه مشترک با استان مرکزی نیز در استان وجود دارد.
معاون معادن سازمان صمت استان همدان خاطر نشان کرد: در پهنه بندی معادن ، براساس قانون محدوده ها به منظور کارهای اکتشافی با توجه به توانایی های بخش خصوصی واگذار می شود که در حال حاضر اولویت و نیاز کشور به معادن فلزی است که کار بر روی فلزات انجام می شود.
وی با تأکید بر اینکه رویکرد دولت اکتشاف مواد معدنی فلزی است ، ادامه داد: تاکنون پهنه معدنی در استان واگذار نشده و فقط در دو سال گذشته پهنه رزن آزادسازی شده است.
خاکی با بیان اینکه سالانه 7 تا 10 میلیون تن ماده معدنی در استان همدان استخراج می شود ، گفت: در سال قبل عملکرد خوبی در زمینه استخراج مواد معدنی داشتیم و امسال پیش بینی می شود بین 10 تا 20 درصد افزایش تولید ماده معدنی داشته باشیم.
وی با تأکید بر صادرات غیرخام مواد معدنی در استان ، تصریح کرد: در حال حاضر صادرات خام مواد معدنی از استان نداریم و صادرات مواد معدنی به صورت فرآوری شده بوده است.
وی درخصوص معدن کاری و تخریب کوره ها تصریح کرد: معدن کاری با تخریب همراه است و از سویی معدن نیاز جامعه است و نمی توان معدن کاری نکرد اما بر کارهای معادن دستگاه های نظارتی و منابع طبیعی نظارت دارند و بنابر ضوابط و مقررات معدن کاری انجام می گیرد.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   1