031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تکرار دوباره ی تحریم فولاد
پنج شنبه 12 تیر 1399 بازدید : 395

پروژه های بزرگ در شرکت فولاد مبارکه با توجه به تحریم، سبب عصبانیت دولت ترامپ شده و یک تحریم را چندبار تکرار کرده است.
حوزه فلزات اساسی در طی دو سال اخیر برای چندین بار در لیست تحریم های آمریکا قرار گرفته و بر همین اساس بیش از یک سال است که صنعت فولاد زنجیره تامین آن درگیر شدیدترین تحریم های ظالمانه از سمت آمریکا شده ولی فعالان این صنعت با تغییر استراتژی فروش خود توانسته اند نیازهای وارداتی خود را تامین کرد و همچنین بازار صادراتی خود را گرم نگه دارند.
با وجود همه این مشکلات و چالشها، آمارهای صادراتی سال گذشته گویای شکست دیواره تحریم فولادی است و اکنون پس از گذشت یک سال از وضع شدیدترین نظام تحریمی، وضعیت صادرات غیر نفتی کشور و بویژه فولاد رو به بهبود است؛ صادرات زنجیره فولاد ایران در 8 ماه نخست سال 98 با رشد 23.5 درصد به 7.8 میلیون تن بوده که به 53 کشور مقصد صادر شده است.
فولاد مبارکه اصفهان همچنین طی یکسال اخیر در شرایط تحریم، پروژه‌های عظیمی را کلید زده که عصبانیت دولت ترامپ را برانگیخته است و یک تحریم را چندبار تکرار کرد.
راه اندازی کارخانه کنسانتره سنگان، آغاز پروژه نورد گرم 2، افتتاح الکترودسازی اردکان به همراه چندین ابر پروژه دیگر آمریکا را برای ششمین بار به سمت راهکار تحریم سوق داده است. 
لازم به ذکر است، با توجه به تاکید مدیریت ارشد شرکت و اهمیت بومی سازی اقلام و تجهیزات استراتژیک و تحت تحریم مورد نیاز خطوط تولید در سال گذشته، روند بومی سازی در این شرکت با رشد 18 برابری به 1500 قطعه افزایش پیدا کرد.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0