031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تکنولوژی پِرد چیست؟
دوشنبه 11 آذر 1398 بازدید : 539

تکنولوژی احیاء آهن پِرد، اکسید آهن را تبدیل به آهن اسفنجی می‌کند و برای فولاد سازی بسیار مناسب است. این فناوری در صنعت فولاد کشور ما در حال استفاده است.
برای انجام این احیاء سازی، سیستم از یک گاز کاهنده استفاده می کند تا به صورت شیمیایی اکسیژن را از گندله (اکسید آهن) جدا کرده و محصول احیاء شده را کربنیزه سازد.
در واقع پروسه احیاء پایین‌تر از دمای ذوب مواد ورودی انجام می‌شود، گاز کاهنده شامل مخلوطی از منواکسیدکربن و هیدروژن و سایر عناصری است که در ریفرمر از بازآرایی مولکول متان تشکیل می‌شوند. 
با ورود گاز کاهنده به کوره و بالا رفتن در کوره خلاف جهت حرکت گندله، امکان تماس بیشتر با گندله و موفقیت احیاء سازی را افزایش می‌دهد. 
از ویژگی‌های تکنولوژی احیاء آهن پِرد می‌توان به فراهم سازی یک سیستم پیوسته برای احیاء اکسید آهن، مصرف سوخت کمتر با توجه به بازیابی مجدد حرارت از گاز درون ریفرمر نام برد و در طراحی ویژه این سیستم از دی اکسید کربن و بخاری که در هنگام احیاء اکسیدآهن تولید می‌شوند، در تبدیل کاتالیستی متان استفاده می‌شود.
از دیگر ویژگی های این تکنولوژی، بیشترین حد بازیابی حرارت با پیش گرمایش هوای مورد نیاز مشعل‌های اصلی، گازطبیعی، گاز تغذیه و تولید بخار با استفاده از حرارت گاز است.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   1