031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

درخواست  از وزارت صنعت برای تسهیل صادرات
چهارشنبه 7 خرداد 1399 بازدید : 432

رئیس خانه معدن ایران بیان کرد: امروز که کشور در تحریم است و از اسفندماه بحران کرونا آثار منفی خود را بروز داده، بنابراین در این شرایط اهل حرفه از مدیریت جدید وزارت صنعت انتظار تسهیل امر صادارات دارند.
روز چهارشنبه محمدرضا بهرامن تصریح کرد: براساس آمار منتشر شده، ایران بیستمین اقتصاد شاخص جهان محسوب می شود و در سال قبل براساس گمرک جمهوری اسلامی ایران حجم تجارت کشورمان به 85 میلیارد دلار رسید.
وی اضافه کرد: حجم صادرات کالای غیر نفتی در سال گذشته 133.9 میلیون تن به ثبت رسید که در مقایسه با سال 97 افزایش 13.5 درصدی داشته و به ارزش 41.3 میلیارد دلار بود و میزان ورادات هم رقم 43.7 میلیارد دلار را نشان می دهد.

 

رویکرد به سمت ارزش افزوده بیشتر

 

بهرامن خاطرنشان ساخت: امروز بیش از هر زمان باید بستر سازی لازم انجام شود که ماده اولیه پس از خروج از معدن در چرخه فراوری قرار گیرد تا به بالاترین ارزش افزوده برسیم و این مهم باید در وزارت صنعت، برنامه ریزی شود.
وی یادآورشد: بررسی ها نشان می دهد بیش از ۸۵ درصد کالاهای وارداتی، نهاده های تولید، مواد اولیه، ماشین آلات و کالاهای واسطه ای تولید بوده و این ترکیب به این معناست که واردات در مسیر رونق تولید صورت گرفته و با رونق تولید، زمینه ساز افزایش صادرات خواهد شد.

 

 

فعال سازی چهار هزار معدن
 

بهرامن یادآور شد: براساس آمار وزارت صنعت، امروز چهار هزار معدن که درای پروانه بهره بردای است، با توجه به علل مختلف تعطیلند و اکنون در سال جهش تولید، باید در مسیر فعال سازی آنها اقدام شود.
وی بیان کرد: انتظار می رود مدیریت جدید وزارت صنعت، یکی از اولویت های کاری خود را فعال سازی معادن غیرفعال و یا تعطیل قرار دهد که این نقش مهمی در رونق تولید خواهد داشت.

 

 

حفظ بازار های هدف همسو با راهبرد برنامه ای
 

رییس خانه معدن با بیان اینکه دستیابی به بازارهای هدف در عرصه صنعت ومعدن به راحتی در شرایط امروز بازار رقابتی میسر نیست، گفت: صادرکنندگان کشور برای حضور در بازارهای هدف تلاش زیادی صرف می کنند و این مهم نباید با صدور یک بخشنامه و دستورالعمل از بین برود.
وی تاکید کرد: حضور در بازارهای هدف وقتی در قالب برنامه راهبردی تعریف می شود، پایداری لازم را خواهد داشت و صادرکنندگان نیز امیدوار می شوند.

 

 

سهم بخش معدن در صادرات افزایشی
 

بهرامن اضافه کرد: آمارهای سال ۹۷ گویای سهم حدود ۲۱ درصدی بخش معدن وصنایع معدنی از صادرات غیرنفتی با بیش از ۹.۲ میلیارد دلار است و وزارت صنعت برای سال ۹۸ اعلام کرد که سهم بخش معدن وصنایع معدنی به ۲۵ درصد صادرات رسیده که روند افزایشی را نشان می دهد.
وی افزود: خواسته اهل حرفه از مدیریت وزارت صنعت این است، بازارها را حفظ کنیم و سیاست های تسهیل کننده این مهم به مورد اجرا گذاشته شود.

 

 

مدیریت جدید وزارت صنعت کارآزموده
 

بهرامن، مدرس خیابانی را فردی کارآزموده در عرصه مدیریت اجرایی با سابقه 18 ساله دانست و بیان کرد: وی در مدیریت واحدهای فولاد، سیمان و دیگر صنایع امتحان شده و ضمن اینکه در حوزه بازرگانی شناخت لازم را دارد.
وی افزود: مدیریت جدید وزارت صنعت، باید به نظرات کارشناسی فعالان در بخش صنعت، معدن و تجارت توجه کند و تصمیم گیریها نباید در پشت درهای بسته صورت گیرد، بلکه به نظرات فعالان بخش های مختلف بها دهد.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0