031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

دلیل رشد قیمت شمش فولاد، کمبود آهن اسفنجی است
دوشنبه 21 بهمن 1398 بازدید : 476

رضا شهرستانی عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد بیان کرد: علت اصلی رشد قیمت شمش فولاد، کمبود مواد اولیه تولیدکنندگان شمش می باشد چراکه متاسفانه به علت تحریم ها چند واحد تولیدی تعطیل شدند و چند واحد دیگر به علت سرمای زمستان و افت فشار تعطیل اند، بنابراین با کمبود مواد اولیه مواجه هستیم.
 
 وی درمورد اینکه گفته می شود علت افزایش قیمت شمش فولاد صادرات است، اظهار کرد: میزان صادرات از لحاظ برنامه تغییر نکرده و تولید نیز افزایش یافته ولی برنامه ریزی شده بود که مقداری از حجم تولید صادر شود و طبق سیاست های در نظر گرفته وابستگی به صادرات نفتی کاهش یافته و معدن جایگزین آن شود، بنابراین تاکید می کنم علت اصلی افزایش قیمت، کمبود مواد اولیه می باشد.
 
شهرستانی اظهار کرد: از سوی دیگر وزارت صمت فشار وارد کرده که قیمت پایه برای عرضه محصول پایین‌تر بیاید بنابراین زمانی‌که قیمت پایه 3 هزار تومان تعیین می شود ولی به قیمت 5 هزار تومان به فروش می‌رسد، خود این مبنای غیر منطقی قیمت پایه باعث ایجاد تقاضای کاذب در بازار می‌شود.
 شهرستانی با بیان اینکه مشکل کمبود مواد اولیه تا پس از سال جدید نیز وجود دارد، تصریح کرد: برای برطرف کردن این مشکل باید پهنه اکتشافات، استخراج و حمل نقل تقویت شود.
 
ایشان در پایان بیان کرد: اکنون به علت ویروس کرونا در چین، بازار جهانی نزولی است ولی با اقدامات پیشگیرانه به نظر می رسد این ویروس تا چند ماه آینده کنترل شود که در اینصورت شاهد افزایش قیمت های بین المللی خواهیم بود و این امر سبب تغییر قیمت در ایران می شود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0