031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

راه آهن خواف_هرات افتتاح شد
پنج شنبه 20 آذر 1399 بازدید : 126

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح راه آهن خواف_هرات گفت : این خط راه آهن قابلیت جابه‌جایی ۶ میلیون تن بار و یک میلیون مسافر را دارد.

بنابر گزارش ها؛ محمد اسلامی روز پنجشنبه در افتتاح راه آهن تهران – هرات که به‌شکل آنلاین با حضور ریاست جمهوری برگزار شد ، اظهار کرد : این افتتاحیه تعامل کم‌نظیر و همکاری هماهنگ میان دو کشور ایران و افغانستان بوده که همراه با دوستی و احداث و عملیاتی شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شعار دو ملت با یک فرهنگ و تاریخ ، تصریح کرد : در این عرصه می‌توانیم پیوندهای دوستی و همکاری را همواره گسترش روز افزون بدهیم.

اسلامی اضافه کرد : ۲۲۵ کیلومتر برای احداث راه آهن خواف_هرات در دستور کار قرار داشت که ۱۴۰ کیلومتر آن امروز به افتتاح می‌رسد و ۸۵ کیلومتر باقی مانده با همکاری بهتری به سرانجام برسد تا پروژه به تکمیل برسد و بتوانیم از اتصال کامل آن بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه افتتاح این خط می‌تواند سهم بزرگی از ترانزیت و تبادلات را برای تجار ایران و افغانستانی را فراهم کند ، خاطرنشان کرد : در سال جاری بیش از ۱۰ میلیون تن بار ترانزیتی بین کشورهای منطقه و ایران از بنادر جنوبی ، شمالی ، کریدورهای شرق به غرب و شمال به جنوب تبادل شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش ترانزیت به ۵۰ میلیون تن بار در سال در دستور کار قرار دارد ، گفت: سهم قابل ملاحظه ای از این میزان از طریق افغانستان پیش بینی شده است.

 

وی تصریح کرد : بارهای که بعد از افتتاح امروز جابه‌جا می‌شود حکایت از استقبال تجار ایرانی و افغانستانی دارد که شامل بار صادراتی ایران به این کشور و بار ترانزیتی افغانستان به جهان است.

بنابر اسلامی ، راه آهن خواف_هرات سهم بزرگی از تجارت بین دو کشور را برعهده خواهد داشت.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0