031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

رشد تولید فولاد خام ایران ۱۰ برابر رشد جهانی
یکشنبه 6 بهمن 1398 بازدید : 463

انجمن جهانی فولاد گزارش داد در سال 2019 فولاد خام ایران نسبت به سال گذشته 3.5 درصد افزایش یافته است.
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که ایران در سال ۲۰۱۹میلادی، ۳۱میلیون و ۹۰۰هزار تن فولاد خام تولید کرد که حاکی از رشد ۳۰.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تن بود.
طی سال ۲۰۱۹ میلادی،۶۶ کشور فولادساز جهان در مجموع یک میلیارد و ۸۴۸ میلیون و ۵۴۸ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی (یک میلیارد و ۷۸۶ میلیون و ۷ هزار تن)، ۳.۵ درصد افزایش یافته است.
طی مدت یاد شده، چین با تولید ۹۹۶ میلیون و ۳۴۲ هزار تن به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد خام جهان شناخته شد. پس از آن، هند با تولید ۱۱۱ میلیون و۲۴۶ هزار تن فولاد خام، ژاپن با ۹۹ میلیون و ۲۸۴ هزار تن، امریکا با ۸۷ میلیون و ۹۲۷ هزار تن، روسیه با ۷۱ میلیون و۵۷۰هزار تن و کره جنوبی با ۷۱ میلیون و ۴۲۱ هزار تن بیشترین میزان تولید فولاد خام برترین کشورهای فولادسازسال ۲۰۱۹ میلادی به ثبت رسیدند.
رشد ۷.۷ درصدی تولید آهن اسفنجی ایران
طی سال ۲۰۱۹ میلادی میزان تولید آهن اسفنجی ایران به ۲۷ میلیون و۷۳۰ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۷.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی است. رقم تولید سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۵ میلیون و ۷۴۵ هزار تن به ثبت رسیده است. ایران بعد از هند (با تولید ۳۶ میلیون و ۸۰۰هزار تن آهن اسفنجی) در رتبه دوم جهان جای گرفت.
در سال گذشته تولید آهن اسفنجی در جهان با رشد 2.2 درصدی رسیده بود.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1