031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

رشد تولید ۶ محصول از ۱۰ محصول منتخب معدنی
ﺳﻪ شنبه 14 مرداد 1399 بازدید : 370


طی سه ماهه نخست سال جاری؛ از میان 10 محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و چهار محصول دیگر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، کاهش تولید داشتند.
براساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ از 10 محصول منتخب معدنی مورد بررسی، در بهار امسال، تولید فولاد خام و محصولات فولادی، کاتد مس، سیمان، شمش آلومینیوم و آلومینا میزان تولیدشان در مقایسه با سه ماهه ابتدایی سال گذشته رشد کرده و این در حالیست که شیشه جام، ظروف شیشه ای، کنسانتره زغال سنگ و ظروف چینی میزان تولیدشان کاهش یافته است.
بر این اساس، در مدت ذکر شده بیشترین درصد رشد را شمش آلومینیوم با رشد 46.3 داشته اشت .در سه ماهه ابتدایی امسال تولید این محصول معدنی 95 هزار تن بوده است، در حالیکه در مدت مشابه سال قبل 65 هزار تن شمش آلومینیوم تولید شده است.
پس از آن سیمان با ۱۰ درصد افزایش تولید نسبت به سه ماهه اول سال گذشته که ۱۴ هزار و ۸۶۸ تن تولید شده بود، در سه ماهه اول امسال میزان تولید خود را به ۱۶ هزار و ۳۵۳ تن رسانده است.
فولاد خام نیز در فصل بهار امسال نزدیک به شش میلیون و ۹۷۰ هزار تن تولید شده است که نسبت به شش میلیون و ۴۲۶ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال گذشته رشد ۸.۵ درصدی داشته‌ است.
پس از آن آلومینا و کاتد مس نیز به ترتیب ۲.۳ درصد و ۲.۱ درصد در سه ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید داشته‌اند. در فصل بهار سال ۱۳۹۸ آلومینا ۶۱ هزار و ۴۰۰ تن و کاتد مس ۶۸ هزار و ۲۰۰ تن تولید شده بودند که این ارقام در فصل بهار امسال به ترتیب به ۶۲ هزار و ۸۰۰ تن برای آلومینا و ۶۹ هزار و ۶۰۰ تن برای کاتد مس رسیده است.
براساس این گزارش، کمترین رشد تولید نیز مختص محصولات فولادی است که از پنج میلیون و ۳۸۸ هزار تن تولید شده در سه ماهه ابتدایی سال گذشته به پنج میلیون و ۴۸۵ هزار تن در مدت مشابه امسال رسیده و رشد ۱.۸ درصدی داشته است.
در مقابل ظروف چینی ۳۱ درصد، شیشه جام ۱۷.۱ درصد، ظروف شیشه‌ای ۱۰.۶ درصد و کنسانتره زغال‌سنگ ۴.۴ درصد کاهش تولید را در فصل بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند.
در مدت مذکور امسال، 9 هزار و 300 تن ظروف چینی تولید شده است که در مقایسه با 13 هزار و 400 تن تولید شده در سه ماهه ابتدایی پارسال، 31 درصد کاش تولید داشته است.
همچین شیشه جام نیز در مجموع از 271 هزار و 800 تن تولید شده در بهار سال گذشته به 225 هزار و 200 تن در بهار سال جاری و میزان تولید ظروف شیشه ای نیز از 142 هزار و 500 تن به 127 هزار و 500 تن در بهار امسال رسیده اند.
کنسانتره زغال سنگ نیز در سه ماهه نخست سال جاری 340 هزار و 100 تن تولید شده، که نشان از کاهش 4.4 درصدی این محصول معدنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد، چراکه در سه ماهه ابتدایی پارسال از این محصول 355 هزار و 800 تن تولید شده بود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0