031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

رشد تولید 5 قلم کالای معدنی زنجیره فلزات
شنبه 25 مرداد 1399 بازدید : 450

 

طبق آمارهای انتشار داده شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سه ماهه ابتدایی سال جاری تولیدات فولادی ، فولاد خام میانی ، کاتد مس ، شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در مقایسه با سال گذشته افزایش تولید داشتند.

بیشترین میزان افزایش عملکرد در دوره مورد بررسی به شمش آلومینویم با رقم 46.3 درصد مربوط می شود و کمترین بازدهی هم در بخش تولیدات فولادی با 1.8 درصد به ثبت رسید.

 

تولید فولاد خام و رشد ۸.۵ درصدی

 

تولید فولاد خام میانی در دوره این گزارش رقم 6 میلیون و 969 هزار و 900 تن را نشان می دهد که در مقایسه با 6 میلیون و 426 هزار و 800 تن عملکرد سه ماهه ابتدایی سال گذشته 8.5 درصد افزایش دارد.
انتظار می رود امسال تولید شمش فولادی به رقم 30 میلیون تن برسد که با تحقق آن بالاترین میزان عملکرد در چهار دهه گذشته را به ثبت خواهد رساند.

 

۵.۴ میلیون تن تولیدات فولادی

 

میزان تولیدات فولادی نیز در فصل بهار امسال رقم پنج میلیون و ۴۸۵ هزار تن را نشان می دهد که در مقایسه با پنج میلیون و ۳۸۸ هزار و ۶۰۰ تن عملکرد سه ماهه ابتدایی پارسال افزایش بازدهی ۱.۸ درصد دارد.
بررسی آمار تولیدات فولادی در چهار ماهه (فروردین لغایت تیرماه ) سال گذشته در بخش میلگرد تولید دو میلیون 707 هزار تن و ورق گرم سه میلیون و 10 هزار تن را به ثبت رساند.

 

بالاترین رشد مربوط به شمش آلومینیوم

 

بررسی آمار عملکرد در ارتباط با کالاهای منتخب نشان دهنده ی آن است که تولید شمش آلومینیوم در سه ماهه نخست امسال به رقم 95 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که 65 هزار تن بود، رشد 46.3 درصدی دارد که بالاترین بازدهی در دوره مورد بررسی را دارد.
پیش از این وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تولید کارخانه های ایرالکو (اراک)، المهدی و هرمزال را منتشر می ساخت اما با بهره برداری از کارخانه 40 هزار تنی شمش آلومینیم ، آلومینا و آلومینیوم جنوب (لامرد فارس) که برای یک میلیون تن تعریف شده و در فاز نخست 300 هزار تن (اکنون تولید 100 هزار تن در دستور کار است)، وضعیت تولید روند رو به رشد دارد.

 

تولید ۶۲.۸ هزار تنی پودر آلومینا

 

میزان تولید پودر آلومینا در سه ماهه نخست امسال به رقم 62 هزار و 800 تن رسید و نسبت به دوره مشابه سال گذشته که 61 هزار و 400 تن بود، افزایش 2.3 درصدی داشت.
در حال حاضر تنها واحد تولید کننده پودر آلومینا در کشور در خراسان شمالی و در منطقه جاجرم واقع است و تولید سالیانه حدود 250 هزار تن دارد، این در حالیست که نیاز کشور حداقل 720 هزار تن می باشد.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0