031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

رشد جهشی قیمت مسکن با ایجاد نوسان در بازار فولاد
پنج شنبه 25 دی 1399 بازدید : 103

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن تهران گفت: با افزایش نرخ فولاد بخش عمده‌ای از مصالح ساختمانی دچار نوسان شده اند که این خود در رشد قیمت‌ها موثر است.

ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با گلایه از افزایش چشم گیر قیمت فولاد اظهار کرد: مردم از افزایش قیمت مسکن خود به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی نگران هستند چرا که این قیمت ها در این حوزه بسیار اثر گذار خواهد بود.

او اضافه کرد: سنگ آهن ارزان در اختیار کارخانه قرار داده می شود و از سوی دیگر سوخت و انرژی ارزانی هم پرداخت می شود، بنابراین باید بخشی از نفع آن به مردم برسد اما شاهد آن هستیم که بسیاری از کارخانجات علاقه دارند که با استفاده از ارز ۲۷ تومانی تولیدات خود را با نرخ و سودهای بیشتر صادر کنند.

رهبر در پاسخ به این سوال که  سهام عدالت به چه میزان در فولاد تاثیرگذاری خواهد بود و آیا در عرضه آن  در بحث قیمت ها  می تواند موثر باشد یا خیر؟ تاکید کرد: پیش از این اعلام شده بود که نرخ فولاد از کشورهای cis تبعیت کنند و ۸۰ درصد قیمت آن مطابق با این کشورها باشد، با فشارهای که به وزیر جدید صمت وارد شد هم اکنون قیمت آن به ۷۰ درصد رسیده فولاد کرد که از نظر من این میزان قیمت هم بسیار بالا است چراکه هیچ ارتباطی  تولیدات فولاد ایران با نرخ های  کشورهای همسایه و cis ندارد.

او تاکید کرد: باید هرچه سریعتر نرخ های فولاد در بازار داخلی کنترل شود چراکه این رشد قیمتی نقش بسیار موثری در کاهش نرخ های ساخت و ساز دارد و باعث تشدید قیمت ها و ایجاد نوسان در این حوزه ها خواهد شد.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0