031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

رشد شایان تولید فولاد در سال ۹۹
دوشنبه 24 شهریور 1399 بازدید : 131

طبق آمارهای انجمن فولاد، تولید فولاد میانی کشور در دوره پنج ماهه نخست سال ۹۹، ۱۱ میلیون و ۸۱۷ هزار تن بوده است که از این رقم، سهم بیلت و بلوم، ۷ میلیون و ۷۴ هزار تن و سهم اسلب، ۴ میلیون و ۷۴۳ هزار تن بوده است. تولید بیلت و بلوم در پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۲ درصدی و تولید اسلب، رشد ۷ درصدی را تجربه کرده است.

 

آمار تولید محصولات فولادی

 

در پنج ماهه نخست امسال، به طور کلی تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد ۳ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در پنج ماه نخست امسال، ۸ میلیون و ۷۹۶ هزار تن بوده است.

تولید مقاطع طویل فولادی با رشد ۱۳ درصدی نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته، به ۴ میلیون و ۶۱۱ هزار تن رسیده است. دربین مقاطع طویل فولادی، تولید میلگرد رشد ۱۵ درصدی، تولید تیرآهن رشد ۱۴ درصدی و تولید نبشی، ناودانی و سایر مقاطع، کاهش یک درصدی را تجربه کرده است.

میزان تولید ورق گرم در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲ درصد رشد داشته و به ۳ میلیون و ۸۰۱ هزار تن رسیده است. تولید ورق سرد با رشد ۵ درصدی به یک میلیون و ۱۳۶ هزار تن و تولید ورق پوششدار با کاهش ۱۴ درصدی به ۶۱۹ هزار تن رسیده است. مجموع تولید مقاطع تخت فولادی نیز با کاهش ۶ درصدی به ۴ میلیون و ۱۸۵ هزار تن رسیده است.

 

وضعیت تولید آهن اسفنجی

 

تولید آهن اسفنجی در دوره پنج ماهه نخست امسال با رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۲ میلیون و ۸۸۳ هزار تن رسیده است. رشد تولید آهن اسفنجی در پنج ماهه ماه نخست امسال، یک درصد بیش از رشد تولید فولاد میانی بوده است.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0