031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

رشد قیمت چشمگیر اسلب و بیلت صادراتی
شنبه 25 اردیبهشت 1400 بازدید : 34

 

قیمت‌های منتشر شده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوب اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ، نسبت به هفته پیش از آن ۱۳.۳ درصد افزایش یافت و اسلب در قیمت ۸۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد . در هفته گذشته ، قیمت فوب بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۵۷ تا ۶۹۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به قیمت‌های ۱۵ اردیبهشت ، رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد .

افزایش تقاضا برای فولاد میانی ، خصوصاً از طرف مشتریان چینی ، باعث شد تا در هفته گذشته بیلت و اسلب صادراتی ایران با رشد قیمت چشمگیر ، رکوردهای قیمتی جدیدی را تجربه کند . شنیده‌های چیلان از منابع موثق حاکی از انعقاد قرارداد ۳۰ هزار تنی شمش صادراتی با قیمت ۶۹۵.۵ دلار به ازای هر تن توسط شرکت آهن و فولاد ارفع است .

  قیمت محصولات فولادی نظیر میلگرد و ورق گرم در چهارشنبه هفته گذشته رکوردهای تاریخی جدیدی را در چین تجربه کرد . بعد از جهش خیره‌کننده قیمت محصولات فولادی در چین ، در اواخر هفته گذشته دولت این کشور اعلام کرد که به دنبال کنترل قیمت‌ها در بازار فولاد است . طبق خبرهای منتشرشده ، نهادهای دولتی در چین وارد مذاکره با فولادسازان شده‌اند تا قیمت‌ها را در بازار فولاد کنترل کنند و مانع از رشد سریع و چشمگیر قیمت‌ها شوند . 

   

   negar shahi

   به اشتراک بگذارید

   دیدگاه

    0