031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد
ﺳﻪ شنبه 1 بهمن 1398 بازدید : 496

معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت اعلام کرد؛ تولید فولاد امسال 10 درصد رشد داشته که این نتیجه محدود کردن خام فروشی فولاد می باشد.
آقای جعفر سرقینی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه تاکید ما در حفظ وضع موجود و سپس توسعه و رشد تولید در فولاد بوده است، افزود: رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد در کشور در حالی اتفاق افتاد در حالیکه این میزان در دنیا سه و نیم درصد در سال ۲۰۱۹ بوده است.
وی اضافه کرد: با وضع عوارض و محدود کردن صادرات مواد خام، مواد اولیه معدنی را به سمت تولید هدایت کردیم و لذا مواد خام به جای صادرات از کارخانجات تولیدی سر در آورد و این عامل سبب رشد تولید فولاد بوده است.
سرقینی گفت: با وضع عوارض بر صادرات مواد خام و به ویژه سنگ آهن خام، صادرات سنگ‌آهن خام در سه ماهه سوم امسال کاهش یافت طوری که در آذر امسال صادرات سنگ آهن خام تقریباً به صفر رسید این در حالی است که هیچ یک از معادن کشور نیز تعطیل نشد.

 کاهش عوارض صادراتی برخی محصولات معدنی 
معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش عوارض صادراتی برخی محصولات معدنی به علت کمبود تقاضا در داخل خبر داد.
جعفر سرقینی گفت: با تصمیمی که روز گذشته به گمرک ابلاغ کردیم از امروز عوارض صادرات کرومیت به علت نبود مصرف در بازار داخلی از ۲۵ درصد به ۱۰ درصد، عوارض صادرات کنسانتره سرب و روی از ۲۰ درصد به ۱۲ درصد و عوارض صادرات کنستانتره مس از ۱۰ درصد به ۵ درصد کاهش یافت.

وی افزود: برای اولین بار عوارض صادرات آهن اسفننجی را به جهت حمایت از تولید داخل از صفر به 10 درصد رساندیم که به سبب آن آهن اسنفجی به مصرف صنایع پایین دستی کشور خواهد رسید.
ایشان بیان کرد: گرچه هدف گذاری 26 میلیون تنی برای تولید فولاد تا پایان سال جاری انجام شده بود، ولی قطعا تا پایان سال تولید فولاد کشور از مرز 25 میلیون تن عبور خواهد کرد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0