031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

رشد ۴ درصدی تولید کنسانتره آهن
جمعه 1 فروردین 1399 بازدید : 424

در سال جاری تولید سنگ آهن حدود 4 درصد افزایش یافت که تولید این محصول از 43.5 تن عبور کرد و تولید کنندگان بزرگ سنگ آهن کشوراز اوایل فروردین تا اپایان بهمن 43 میلیون و 569 هزار و 136 هزار تن کنسانتره سنگ آهن تولید شد و نسبت به سال گذشته که 41 میلیون تن بود اندکی رشد یافته است.
از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۴ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۹۸۲ تن، «چادرملو» ۸ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۱۸۷ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۴ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۷۷۵ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۷۰۱ تن، «گهر زمین» ۴ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۶۳۶ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۱۱۹ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» ۲ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۹۰۱ تن، «صبا نور» یک میلیون و ۴۳ هزار و ۱۴۱ تن و «جلال آباد» ۴۶۰ هزار و ۶۹۴ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.
تولید بیش از ۲۴.۸ میلیون تن گندله
۶ شرکت بزرگ گندله ساز (چادرملو، گل گهر، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، اپال پارسیان سنگان، صنایع معدنی فولاد سنگان و صبانور) از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ۹۸، حدود ۲۴ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۳۱۰ تن گندله سنگ آهن تولید کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۷ (۲۵ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۵۸۹ تن)، یک درصد کاهش نشان می‌دهد.   تولید بیش از ۳.۷ میلیون تن دانه بندی
بنا به این گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۱۱ ماهه سال ۹۸ حدود ۳ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۹۴۰ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند. این رقم نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته (۶ میلیون و ۴ هزار و ۱۲۳ تن)، ۳۸ درصد کاهش نشان می‌دهد. از این میزان، شرکت های صبانور «یک میلیون و ۸۵۷ هزار و ۸۴۷ تن»، فلات مرکزی «۷۵۸ هزار و ۹۴۰ تن»، چادرملو «۴۵۴ هزار و ۳۰۰ تن»، سنگ آهن مرکزی «۳۸۶ هزار و ۳۷۵ تن» و سنگ آهن سنگان «۲۴۷ هزار و ۴۷۷ تن» دانه بندی تولید کردند.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0