031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

رشد ۹۳ درصدی فروش فولاد در سال 98
پنج شنبه 7 فروردین 1399 بازدید : 348

رضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به میزان تولید فولاد در سال 98، بیان کرد: روند تولید فولاد در سال گذشته در مقایسه با سال 97 افزایش یافت به طوریکه حجم فروش سال گذشته به بیش از 25 هزار و 435 میلیارد تومان رسید که نسبت به سال 97 رشد 93 درصدی داشته است.
او با بیان اینکه کسب رکورد تولید روزانه آهن اسفنجی در شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال جدید با بهره‌گیری از کاتالیست‌های ایرانی محقق شد، گفت: نکته‌ای که در روند تولید فولاد وجود دارد، افزایش صادرات است که باید بتوانیم صادرات را افزایش دهیم و این کانال را باز نگه داریم چرا که باعث ارز آوری زیادی می‌شود. امیدوار هستیم که ظرفیت فعلی در افق ۱۴۰۴ با توجه به سرمایه‌گذاری‌ها به چیزی حدود ۵۵ میلیون تن برسد.

شهرستانی ضمن اشاره به ضرورت افزایش سرمایه شرکت های معدنی در شرایط تحریمی بیان کرد: سال 98 در مجموعه های فولاد مبارکه و مس بالای 10 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داشتیم که در نظر داریم امسال نیز این کار را ادامه دهیم و شاهد افزایش تولید فولاد باشیم.
وی بیان کرد: باید بتوانیم سرمایه گذاری در بخش معدن را زیاد کنیم که در این صورت بنگاه های اقتصادی رشد می کنند. بخش معدن و صنایع معدنی منابع لازم را برای توسعه خود به تنهایی در اختیار دارند.
ایشان با اشاره به اینکه منابع بین المللی تامین مالی برای اجرای طرح ها در حوزه معدن و صنایع معدنی ایران به دلیل تحریم ها به شدت آسیب دیده اند، گفت: منابع بانکی داخلی خیلی پاسخگوی این حجم سرمایه گذاری نمی باشند از این رو سود بنگاه های اقتصادی در حال حاضر صرف توسعه معدن و صنایع معدنی در کشور می شوند. 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0