031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

رکود بازار آهن پس از تعطیلی پروژه مسکن مهر
شنبه 19 مهر 1399 بازدید : 147

حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فولاد ، آهن و فلزات استان تهران در بیان آمادگی صنف فروشندگان آهن و فولاد به منظور ساخت سالانه ۱ میلیون واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید و تأمین مسکن، گفت: بنده به نمایندگی از سایر همکاران فعال در صنف فروشندگان آهن و فولاد خیلی محکم اعلام می‌کنم، توانایی تأمین صدرصد آهن و فولاد به منظور ساخت ۱ میلیون واحد مسکونی بدون تزریق هیچ سرمایه در گردشی در داخل کشور وجود دارد، زیرا پتانسیل تولید آهن در کشور ۶۰ درصد بیش از نیاز به مصرف در شرایط کنونی است.

وی با اشاره به توان تولیدکنندگان آهن و فولاد کشور، اظهار داشت: تولید آهن و فولاد در کشور در حداقلی‌ترین حالت، ۱۰ میلیون تن کمتر از میزان مصرف کنونی و با این مازاد مصرف چگونه ممکن است با در تأمین آهن‌الات ساخت ۱ میلیون واحد مسکونی در هر سال کمبودی را داشته باشیم.

صنعت آهن و فولاد کشور، آماده ساخت ۱ میلیون واحد مسکونی در سال است

رستگار، ادامه داد: اگر متولیان حوزه مسکن برنامه‌ای برای ساخت سرپناه برای مردم داشته باشند، ما با تمام توان در زمینه تولید، توزیع و نظارت بازار شرایط ساخت و ساز خانه را فراهم کرده و در کنار آن‌ها خواهیم بود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن، فولاد و فلزات استان تهران در تشریح معضلات صنعت آهن و فولاد کشور در طول ۷ سال رکود صنعت ساخت و ساز، گفت: یکی از اصلی‌ترین بازارهای هدف صنعت آهن و فولاد، بخش مسکن کشور است و وضعیت تولید واحد مسکونی به طور مستقیم برای شرایط بازار آهن و فولاد اثرگذار است.

وی با اشاره به تولید انبوه مسکن در قالب پروژه مسکن مهر، اضافه کرد: بازار آهن و فولاد به دلیل شدت گرفتن تولید مسکن تحت عنوان پروژه عظیم مسکن مهر، رونق مناسبی گرفت اما پس از آن شاهد رکود بخش مسکن و به تبع آن رکود بازار آهن و فولاد بودیم.

رستگار، در توضیح آمار مرتبط با فروش آهن و فولاد در دوران رکود حوزه ساخت و ساز، تصریح کرد: در طول ۷ سال گذشته متاسفانه آمار مرتبط با فروش آهن آلات هیچ رشدی موثری را تجربه نکرده است و از مقادیر فروش آهن در حال حاضر، بخش اندکی به حوزه مسکن تعلق دارد.

برای تولید مسکن در کنار مردم و متولیان حوزه مسکن هستیم

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن، فولاد در بیان لزوم برنامه‌ریزی مناسب سیاست‌گذاران در حوزه مسکن، گفت: از تمامی متولیان حوزه مسکن تقاضا داریم با برنامه‌ریزی مناسب در بخش تولید انبوه واحد مسکونی، از پتانسیل صنعت آهن و فولاد کشور در راستای تحقق اهداف کشور و بهبود شرایط معیشتی مردم استفاده کند.

رستگار با اشاره به منابع تقاضای بازار مسکن گفت: نیاز امروز کشور در ارتباط با تقاضاهای جدید بازار مسکن، بافت فرسوده و سایر منابع تقاضا لزوم توجه به بخش مسکن را بیش از پیش روشن می‌کند.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0