031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

زنجیره تولید فولاد در کشور کامل شده و رشد ۷۰ الی ۸۰ درصدی داشته است
پنج شنبه 30 بهمن 1399 بازدید : 112

 

زنجیره تولید فولاد در کشور کامل شده

 

حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های بزرگ صنعتی و معدنی گفت : خدمت مردم عزیز و میهن دوست عزیزمان ایران سلام عرض می‌کنم و اعلام می‌کنم که امروز ۵٢امین جلسه افتتاح ما در سال ٩٩ است . 

 

وی ادامه داد : از آغاز سال با توجه به شرایط کرونا و شرایط سختی که برای ما بود همراه با جنگ افتصادی نمی‌دانستیم می‌توانیم این افتتاح ها را داشته باشیم یا خیر، که الحمدلله همه پنجشنبه‌ها و البته روزهای دیگر این افتتاح‌ها انجام شد . 

 

وی افزود: امروز هم می‌بینید با سرمایه گذاری بیش از ٨۵٠٠ میلیارد تومان این طرح‌ها افتتاح شده است.  در همین سال جاری نیز تحولاتی را در بخش معدنی و صنعتی مشاهده می کنید که فقط امروز ما هفت و نیم میلیون تولید گندله را افتتاح کردیم و این نشان زنده بودن و فعال بودن کشور و جهش تولید است . 

 

رئیس‌جمهور گفت : امروز و امسال ما در کل شاهد حرکت در تولید ، رونق تولید و جهش تولید بودیم و اینکه ما در زنجیره فولاد در بخش‌های مختلف موفقیت داریم و این زنجیره را کامل می‌کنیم . 

 

وی افزود : از معدن تا کنستانتره گندله ، آهن اسفنجی و فولاد ، کل این رنجیره اکنون کامل است و تقریبا تعادل هم دارد. ما در بخشی از این زنجیره ها بیش از ٧٠ و بخشی دیگر ٨٠ درصد موفق شدیم رشد و توسعه داشته باشیم و در این شرایط جنگ اقتصادی و کرونا این یکی از معجزات قدرت ملت بزرگ ایران است که در همه شرایط کاملا از پا ننشسته است .

 

 

negar shahi

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0