031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

ساخت نازل سوپرسونیک برای صنعت فولاد کشور
ﺳﻪ شنبه 20 اسفند 1398 بازدید : 562

محققان کشور موفق به ساخت نازل سوپرسونیک؛ مهم ترین نیاز صنعت فولاد شدند.
مهدی صنایعیان مدیر عامل شرکت دانش بنیان درمورد نوع فعالیت و تولیدات این شرکت بیان کرد: نازل سوپرسونیک تجهیزی است که اکسیژن کربن را به داخل کوره های قوس تزریق می کند. این دستگاه در کاهش مصرف انرژی الکتریکی کوره های تاثیر مستقیم دارد و در نهایت سبب بهبود کارایی و عملکرد در فرآیند ذوب می شود.
ایشان ادامه داد: از ویژگی‌های این نازل می‌توان به مافوق صوت بودن با عدد ماخ بیش از ۳/۲، عمر کارکرد بالا و عملکرد مناسب آن اشاره نمود.
وی افزود: در کارخانه های فولادسازی که به دلیل محدودیت های اکسیژن، دبی های متفاوت در کوره ها تزریق می شود از این مدل نازل استفاده شود، چراکه کمتر از 5 دقیقه در مدول گرم قابل تعویض است همچنین احتراق پوششی با تعویض نازل قابل تغییر بوده و برای کوره با محدوده کاربری 100 درصد قراضه مورد استفاده قراره می گیرد.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان به واردات این محصول اشاره و بیان کرد: نمونه مشابه این محصول همچنان از کشور ایتالیا وارد کشور می‌شود که سالانه معادل ۹۰ میلیارد تومان ارز به این منظور از کشور خارج می‌شود.
صنایعیان همچین گفت: میانگین عمر نمونه مشابه اروپایی این تجهیز در فولاد مبارکه اصفهان 80 ذوب بوده است که در حال حاضر محصول این شرکت با عمر بالای 500 ذوب همچنان در حال کار می باشد.
این فعال فناور به موضوع کیفیت محصول تولیدی این شرکت اشاره کرد و گفت: با توجه به اظهار مدیران کارخانه های فولاد، محصول این شرکت از لحاظ کیفیت و کارایی نسبت به نوع خارجی آن بهتر است و این در حالیست که قیمت آن حدود یک پنجم و عمرش 4 برابر نمونه مشابه اروپایی است.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان درمورد صادرات نیز گفت: این شرکت در حال اقدام برای دریافت استاندارد    CE  است که امیداوریم تا پایان امسال انجام شود که در این صورت صادرات محصول به کشور روسیه و قزاقستان صورت می گیرد.
وی افزود: پیش بینی می شود با صادرات این محصول معادل 50 میلیارد تومان ارز عاید کشور شود.
ایشان درمورد میزان اشتغال زایی در این شرکت بیان کرد: 29 نفر به صورت مستقیم در این مجوعه مشغول به کار هستند.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0