031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

سایه کووید 19 بر ریه های کارگران معادن زغال سنگ
شنبه 6 اردیبهشت 1399 بازدید : 449

با شیوع بیماری کوید 19 شرکت هایی که نیروی انسانی بیشتری را شامل می شود و تعامل بین نیروها بیشتر است با هشدار جدی برای شروع فعالیت رو به رو هستند. اکنون این هشدار با شروع کار معادن زغال سنگ بر وضعیت تولید زغال سنگ اثر گذاشته که این اثر گذاری به خصوص به ریه های حساس نیروها و کمبود اکسیژن همراه بوده است و کارگران مجورند تا با کمترین میزان اکسیژن کار کنند.
فعالیت در بخش معادن با مشکلات اساسی روبرو است و در معادن زغال سنگ 70 درصد تولید داشته ایم و این تولیدات وابسته به نیروی انسانی است که این اوامر باعث شده تا در این شرایط بحرانی برای حفاظت از سلامتی این قشر آسیب پذیر است. علی نصیری اضافه کرد اقشاری که در معادن زغال سنگ فعالیت می کنند از افراد کم برخوردار جامعه به شمار می روند. از این رو باید نگاه ویژه ای به این بخش کرد که منابع انسانی حاضر در معادن کشور با یکدیگر در حال تعامل هستند. به اعتقاد وی کار کردن در معادن زغال سنگ کار ساده ای نیست و به همین دلیل دولت باید به فعالان معادن زغال سنگ توجه بیشتری داشته باشد، چرا که در این شرایط ایجاب می شود دولت تمهیدات ویژه ای را در پیش بگیرد.
اما تعطیلی معادن زغال سنگ باعث از دست دادن تولید جاری می شود و اگر معادن زغال سنگ بعد از تعطیلی شروع به فعالیت بکنند، به دلیل عدم مراقبت از تونل ها و راهرو های زیرزمینی به دلیل رسیدگی نشدن به آن ها با تاخیر مسیر مواجه خواهند شد و مثل این می مانند که کارگران با راه اندازی مجدد از نقطه صفر شرروع کنند. بنابراین نیروی انسانی با یک سوم نیرو مشغول به فعالیت هستند تا چرخه ی تولید از بین نرود. در سایر کشور ها نیز با وجود شرایط بحرانی کرونا نیز سهم نیروی انسانی پایین است. 

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0